Bierbrouwerij AB InBev vervangt oud bier om horeca te steunen
BREDA (ANP) - Bierbrouwerij AB InBev gaat aangebroken tankbier ophalen bij horeca en het gratis vervangen door vers bier. De brouwer kondigt deze steunactie aan nadat het kabinet dinsdagavond een sluiting van de horeca tot medio december aankondigde.
De brouwer, bekend van merken als Jupiler, Hertog Jan, Dommelsch, Leffe en Corona, gaat het aangebroken bier retour halen bij de eigen horecaklanten. "Het is een kostbare en complexe logistieke operatie, maar alleen samen kunnen we door deze crisis komen", zegt horecadirecteur van AB InBev Mark Hanssen over de actie. "We gaan komende tijd ook door met waar mogelijk maatwerk leveren voor onze horecarelaties, passend bij de situatie van de onderneming."
De brouwer steunt daarnaast de recente oproep van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) aan de overheid voor extra financiële steun, perspectief en een routekaart voor heropening van de horeca. "Natuurlijk begrijpen we dat er voor het kabinet geen gemakkelijke keuzes zijn tijdens deze pandemie. En het is goed dat er steunpakketten vanuit de overheid zijn voor getroffen ondernemers. Maar de horeca krijgt enorme klappen, er moet echt meer gebeuren om de horeca te helpen deze nieuwe sluiting te overleven", aldus Hanssen.
AB InBev hield in maart dezelfde actie. Diverse brouwers, waaronder Heineken, Grolsch en Bavaria-eigenaar Swinkels, kondigden tijdens de eerdere lockdown ook al maatregelen aan om horeca-ondernemers te hulp te schieten in de moeilijke tijd. Naast het kosteloos retour nemen van fust- en tankbier van kroegen, gaat het bijvoorbeeld om uitstel van huurverplichtingen en het opschorten van betalingstermijnen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
39 minuten geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
5 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
16 uur geleden