Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bier Westvleteren binnenkort te koop bij Nederlandse slijterijen

Bier Westvleteren binnenkort te koop bij Nederlandse slijterijen

VLETEREN (ANP) - De monniken van de Sint-Sixtusabdij in het Vlaamse Westvleteren, van het gelijknamige trappistenbier, verkopen binnenkort hun bier via Nederlandse slijterijen. Het gaat om de soorten Blond, 8 en 12. Daarmee wil de abdij de woekerprijzen van de illegaal op de Nederlandse markt gebrachte bieren een halt toeroepen.

Het gaat om een jaarlijkse levering van ongeveer 240.000 flessen aan "een groot aantal onafhankelijke Nederlandse slijterijen", maakt de West-Vlaamse abdij bekend. In eerste instantie gaat het om een proef van minstens een jaar. De eerste Westvleteren-flesjes moeten tegen 18 juni verkrijgbaar zijn.

De Sint-Sixtusabdij brouwt jaarlijks 7500 hectoliter liter bier, verspreid over zo’n vijftig dagen. Tot nu toe was Westvleteren enkel verkrijgbaar bij de abdij zelf, en enkel voor particulieren. Maar sommige van hen maakten daar misbruik van, zo stelt de abdij. De begeerde kratten werden namelijk bij terugkomst in Nederland voor een veelvoud van de aankoopprijs verkocht.

Omzet voor levensonderhoud

"Deze woekerpraktijken staan lijnrecht tegenover de waarden van de monnikengemeenschap. De broeders willen namelijk dat zoveel mogelijk mensen van hun trappistenbieren kunnen genieten tegen een normale, eerlijke prijs", aldus de abdij. De omzet van het bier wordt uitsluitend gebruikt voor het levensonderhoud van de monniken en de salarissen van de mensen die in de abdij werken. Ook gaat een deel naar het onderhoud van het klooster.

De illegale handel in Westvleteren-bieren leidt ertoe dat veel houten kratten en lege flessen verloren gaan. Daardoor moet de abdij naar eigen zeggen jaarlijks veel nieuw materiaal aanschaffen. Ook daarover worden nu afspraken gemaakt. Voordat de flesjes bier naar Nederland komen, worden de flesjes bij een bedrijf uit Hulst verpakt in kartonnen dozen. Daarmee komen de houten kratten niet op de Nederlandse markt. Consumenten kunnen hun lege flesjes terugbrengen naar de slijterij, waarna ze retour gaan naar de abdij.

Meer uit Financieel

WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

52 minuten geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

2 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

3 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

4 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

4 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

4 uur geleden
Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

5 uur geleden