Bier beperkt toegestaan tijdens WK voetbal in Qatar
DOHA (ANP/RTR) - Voetbalfans kunnen tijdens het wereldkampioenschap voetbal in Qatar beperkt alcohol bestellen, meldt een bron aan persbureau Reuters. Wel gelden er strenge regels. Zo wordt er enkel vanaf drie uur voor het eerste fluitsignaal en tot één uur na het einde van de wedstrijd bier verkocht aan kaarthouders, maar tijdens het voetballen zelf gaat er geen drank over de toonbank.
Volgens de bron gaat het om Budweiser-bier dat wel rondom de stadions te verkrijgen zal zijn, maar niet in de nabijheid van het speelveld. Precieze details hierover zijn niet bekend. Ook mag er alleen tussen 18.30 uur en 01.00 uur bier verkocht worden. Over andere alcoholhoudende dranken is niets bekend.
Eerder meldden bronnen al aan persbureau DPA dat verkooppunten met alcoholische dranken komen in het gebied tussen de veiligheidscheck van de fans en de plek waar ze hun wedstrijdticket moeten laten zien. Fans kunnen volgens het Duitse persbureau ook alcohol krijgen op de in te richten fanzones, net als tijdens het WK voor clubteams in 2019.
Alcohol is niet verboden in Qatar, maar de verkoop ervan is beperkt tot bars en restaurants van sommige hotels. Buitenlanders kunnen in bepaalde winkels ook alcohol kopen, op voorwaarde dat ze 21 jaar of ouder zijn en daarvoor speciale toestemming hebben.
Het WK is van 20 november tot en met 18 december.
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
17 uur geleden