Bielsa haalt na knokpartij uit naar organisatie Copa América
CHARLOTTE (ANP) - Marcelo Bielsa heeft op een persconferentie hard uitgehaald naar de organisatie van de Copa América. De bondscoach van Uruguay vindt dat die verantwoordelijk is voor de ongeregeldheden tussen zijn spelers en Colombiaanse fans na afloop van het onderlinge duel. Uruguay verloor de halve finale in het Amerikaanse Charlotte met 1-0.
Onder anderen Liverpool-aanvaller Darwin Núñez zocht na de nederlaag Colombiaanse fans op de tribunes op en deelde rake klappen uit. Volgens Bielsa zochten zijn spelers de confrontatie om hun families te beschermen.
"De spelers reageerden zoals ieder mens zou hebben gedaan", zei Bielsa. "Als je ziet dat je vrouw, moeder, zus of baby wordt aangevallen en niemand helpt, wat moeten ze dan doen? En gaan ze dan de mensen straffen die hen kwamen verdedigen?"
De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol doet onderzoek naar de onlusten. Bielsa is van mening dat zijn ploeg geen enkele blaam treft. Hij verwijt de organisatie dat ze er niet in is geslaagd om de veiligheid van de families van de spelers te garanderen.
"Niemand wilde een gewelddadige reactie zien. Maar het eerste waar we naar moeten kijken is wat de reactie heeft uitgelokt. Eventuele sancties zouden niet voor de voetballers moeten zijn, maar voor degenen die hen dwongen om te handelen zoals ze deden. Ze hadden geen keus."
Uruguay speelt op de Copa América nog de troostfinale tegen Canada. Colombia plaatste zich voor het eerst sinds 2001 voor de finale en treft zondag titelverdediger Argentinië.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
23 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geleden