Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bielsa haalt na knokpartij uit naar organisatie Copa América

Bielsa haalt na knokpartij uit naar organisatie Copa América

CHARLOTTE (ANP) - Marcelo Bielsa heeft op een persconferentie hard uitgehaald naar de organisatie van de Copa América. De bondscoach van Uruguay vindt dat die verantwoordelijk is voor de ongeregeldheden tussen zijn spelers en Colombiaanse fans na afloop van het onderlinge duel. Uruguay verloor de halve finale in het Amerikaanse Charlotte met 1-0.

Onder anderen Liverpool-aanvaller Darwin Núñez zocht na de nederlaag Colombiaanse fans op de tribunes op en deelde rake klappen uit. Volgens Bielsa zochten zijn spelers de confrontatie om hun families te beschermen.

"De spelers reageerden zoals ieder mens zou hebben gedaan", zei Bielsa. "Als je ziet dat je vrouw, moeder, zus of baby wordt aangevallen en niemand helpt, wat moeten ze dan doen? En gaan ze dan de mensen straffen die hen kwamen verdedigen?"

De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol doet onderzoek naar de onlusten. Bielsa is van mening dat zijn ploeg geen enkele blaam treft. Hij verwijt de organisatie dat ze er niet in is geslaagd om de veiligheid van de families van de spelers te garanderen.

"Niemand wilde een gewelddadige reactie zien. Maar het eerste waar we naar moeten kijken is wat de reactie heeft uitgelokt. Eventuele sancties zouden niet voor de voetballers moeten zijn, maar voor degenen die hen dwongen om te handelen zoals ze deden. Ze hadden geen keus."

Uruguay speelt op de Copa América nog de troostfinale tegen Canada. Colombia plaatste zich voor het eerst sinds 2001 voor de finale en treft zondag titelverdediger Argentinië.

Meer uit Voetbal

Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

24 minuten geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

1 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

1 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

2 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Oezbekistan

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

4 uur geleden
Voetballers Congo wijken voor oefenduel uit naar Frankrijk

ORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.

4 uur geleden
Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

12 uur geleden