Bielsa haalt na knokpartij uit naar organisatie Copa América
CHARLOTTE (ANP) - Marcelo Bielsa heeft op een persconferentie hard uitgehaald naar de organisatie van de Copa América. De bondscoach van Uruguay vindt dat die verantwoordelijk is voor de ongeregeldheden tussen zijn spelers en Colombiaanse fans na afloop van het onderlinge duel. Uruguay verloor de halve finale in het Amerikaanse Charlotte met 1-0.
Onder anderen Liverpool-aanvaller Darwin Núñez zocht na de nederlaag Colombiaanse fans op de tribunes op en deelde rake klappen uit. Volgens Bielsa zochten zijn spelers de confrontatie om hun families te beschermen.
"De spelers reageerden zoals ieder mens zou hebben gedaan", zei Bielsa. "Als je ziet dat je vrouw, moeder, zus of baby wordt aangevallen en niemand helpt, wat moeten ze dan doen? En gaan ze dan de mensen straffen die hen kwamen verdedigen?"
De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol doet onderzoek naar de onlusten. Bielsa is van mening dat zijn ploeg geen enkele blaam treft. Hij verwijt de organisatie dat ze er niet in is geslaagd om de veiligheid van de families van de spelers te garanderen.
"Niemand wilde een gewelddadige reactie zien. Maar het eerste waar we naar moeten kijken is wat de reactie heeft uitgelokt. Eventuele sancties zouden niet voor de voetballers moeten zijn, maar voor degenen die hen dwongen om te handelen zoals ze deden. Ze hadden geen keus."
Uruguay speelt op de Copa América nog de troostfinale tegen Canada. Colombia plaatste zich voor het eerst sinds 2001 voor de finale en treft zondag titelverdediger Argentinië.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geleden