Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bied rentemiddeling aan om betalingsproblemen te voorkomen'

'Bied rentemiddeling aan om betalingsproblemen te voorkomen'

AMERSFOORT (ANP) - Banken, verzekeraars en andere geldverstrekkers zouden rentemiddeling moeten aanbieden aan klanten die door de coronacrisis in de problemen komen. Die oproep doet Vereniging Eigen Huis (VEH) die daarin een mogelijkheid ziet om betalingsproblemen te helpen voorkomen. Ook kunnen financiële zorgen worden verkleind omdat rentemiddeling een goede manier kan zijn om de hypotheeklasten te verlagen.

Huizenbezitters kunnen gebruik maken van rentemiddeling als ze hun hypotheek oversluiten voor het einde van de rentevaste periode. Banken brengen dan doorgaans een boeterente in rekening die gelijk is aan het rentebedrag dat ze door het oversluiten mislopen. Dat bedrag is niet voor iedereen in één keer op te brengen. Door rentemiddeling toe te passen kan die boeterente gespreid worden betaald over de rest van de looptijd van de hypotheek.

VEH richt de oproep aan financiële instellingen als Aegon, ASN Bank, ASR, Munt Hypotheken, Rabobank en Reaal. In totaal telde de belangenbehartiger van woningbezitters negentien hypotheekverstrekkers die geen rentemiddeling aanbieden aan hun klanten. De vereniging noemt het "onbegrijpelijk" dat financiële instellingen "deze voor de hand liggende lastenverlaging in deze voor velen moeilijke tijd onthouden".

VEH heeft de geldverstrekkers aangeschreven met de oproep om zo snel mogelijk alsnog rentemiddeling aan te gaan bieden.

Meer uit Financieel

Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

7 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

9 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

11 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

11 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

12 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

13 uur geleden