Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bieb leent steeds meer e-books uit

Bieb leent steeds meer e-books uit

DEN HAAG (ANP) - Mensen gaan steeds minder vaak naar de bibliotheek om een papieren boek of cd’s te halen. De bieb leende in 2018 wel meer e-books en luisterboeken uit, blijkt uit onderzoek door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de Koninklijke Bibliotheek.

Bibliotheekleden leenden vorig jaar bijna 3,5 miljoen e-books, bijna 300.000 meer dan in 2017. Ook werden 1,3 miljoen luisterboeken gedownload. Verder werden ruim 63 miljoen papieren boeken uitgeleend, ruim 4 miljoen minder dan een jaar eerder.

De openbare bibliotheken zagen het ledental afnemen tot 3,6 miljoen. In 2017 waren er nog 3,7 miljoen. Maar de Koninklijke Bibliotheek ziet wel meer bibliotheekbezoeken, bijvoorbeeld voor activiteiten om kinderen meer te laten lezen of cursussen taalvaardigheid voor volwassenen. De gegevens laten volgens de nationale bibliotheek zien dat de rol van de bibliotheken steeds meer verschuift van klassieke uitleenbibliotheken naar brede maatschappelijke bibliotheken.

Meer uit Binnenland

NS: dienstregeling treinen maandag en dinsdag nog onduidelijk

UTRECHT (ANP) - De hitte en het noodweer van zaterdag- op zondagnacht zorgen voor problemen op het spoor, maar het is nog onduidelijk wat de invloed daarvan is op de dienstregeling van maandag en dinsdag. Dat meldt een woordvoerder van de NS. "Treinen moeten wel naar een onderhoudslocatie kunnen en dat is op sommige plekken nu een probleem."

1 uur geleden
Boerenactiegroepen: einde oefening voor veel veehouders

DEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden tot "ongekende juridische chaos en onteigening" en betekenen "einde oefening" voor veel veehouders in Nederland. Dat zeggen Agractie, Dutch Dairymen Board, Farmers Defence Force, de Nederlandse Melkveehouders Vakbond, de Nederlandse Vakbond Pluimveehouders en Stichting Stikstof Claim in een gezamenlijke verklaring.

2 uur geleden
Weeronline: voor het eerst drie tropennachten in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is voor de derde dag op rij een officiële tropennacht gemeten. De temperatuur daalde gedurende het etmaal van zaterdag niet onder de 20 graden en kwam uit op een minimum van 20,3 graden. Nooit eerder werden drie aaneengesloten tropennachten gemeten, meldt Weeronline.

4 uur geleden
Veel meldingen van wateroverlast in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.

10 uur geleden
Blikseminslag veroorzaakt door hele land branden

UTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.

12 uur geleden
Concert Lil Kleine in Olympisch Stadion eerder gestopt om onweer

AMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.

13 uur geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.

15 uur geleden