Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: Zweden en Finland maken de NAVO alleen maar sterker

Biden: Zweden en Finland maken de NAVO alleen maar sterker

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn volledige steun uitgesproken voor de aanvragen van Finland en Zweden om lid te worden van de NAVO. "Finland en Zweden maken de NAVO alleen maar sterker", zei Biden na een ontmoeting in het Witte Huis met de Finse president Sauli Niinistö en de Zweedse premier Magdalena Andersson. "En een sterke NAVO is de basis voor de Amerikaanse veiligheid."

Biden zei ook dat hij er trots op is dat Zweden en Finland zich willen aansluiten bij de "sterkste en machtigste defensiealliantie in de wereldgeschiedenis". Hij benadrukte dat beide landen al hechte partners zijn van de VS. En hij herhaalde nog maar eens dat de NAVO een defensief bondgenootschap is. "De toetreding van nieuwe leden tot de NAVO vormt voor geen enkel land een bedreiging."

Maandag zei de Russische president Poetin nog dat de VS de uitbreiding van de NAVO op een "agressieve" manier gebruiken om een "​​toch al moeilijke mondiale veiligheidssituatie te verergeren".

Turkije

Eerder donderdag zei de Turkse president Recep Tayyip Erdogan dat hij er niet over piekert om in te stemmen met een NAVO-lidmaatschap van Finland en Zweden. Beide Noord-Europese landen zouden terroristen herbergen, onder wie Koerdische militanten van de in Turkije verboden PKK. En Turkije wil goede betrekkingen blijven houden met Moskou. Turkije is volgens waarnemers sinds de Koude Oorlog een historische pijler van de NAVO en kan net als elk lid aanvragen van nieuwe leden blokkeren.

De Finse president Niinisto zei na de ontmoeting met Biden dat Finland alle door Turkije genoemde "zorgen" zou wegnemen. "We veroordelen terrorisme in al zijn vormen en we zijn actief betrokken bij de bestrijding ervan", zei hij.

Meer uit Buitenland

Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

8 minuten geleden
Trump wil bestand met Iran niet verlengen, dringt aan op deal

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.

1 uur geleden
Tiener aangeklaagd voor brandstichting bij synagoge in Londen

LONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.

3 uur geleden
Paus Leo herdenkt voorganger Franciscus, een jaar na overlijden

MALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.

3 uur geleden
Duitse minister: opschorten associatieverdrag Israël ongepast

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.

3 uur geleden
EU-buitenlandministers hopen op nieuwe wind na vertrek Orbán

LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.

4 uur geleden
Reddingsteam bultrugwalvis Timmy heeft last van vermoeidheid

WISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.

4 uur geleden