Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden ziet kans op goedkeuring economisch plan ondanks afwijzing

Biden ziet kans op goedkeuring economisch plan ondanks afwijzing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden denkt dat er nog steeds een kans is om een deal te sluiten met de Democratische senator Joe Manchin om zijn zogeheten Build Back Better-plan door het Congres te krijgen. Het economische plan van bijna 1800 miljard dollar (ongeveer 1540 miljard euro) kwam op losse schroeven te staan door het verrassende besluit van Manchin om het niet te steunen.

"Ik denk nog steeds dat er een mogelijkheid is om het Build Back Better-plan gedaan te krijgen", zei Biden tegen verslaggevers in het Witte Huis. De president wees erop dat Goldman Sachs de groeiverwachtingen voor de Amerikaanse economie voor volgend jaar heeft verlaagd na de aankondiging van Manchin. Ook omschreef Biden het plan opnieuw als een instrument om de stijgende inflatie tegen te gaan.

"Alle zaken in het wetsvoorstel zullen de prijzen en kosten verlagen voor mensen uit de middenklasse en de arbeidersklasse", aldus Biden. "Senator Manchin en ik gaan iets voor elkaar krijgen."

Nieuwe onderhandelingen

Het wetsvoorstel, dat in november werd goedgekeurd door het Huis van Afgevaardigden, bevat veel financiering voor het sociale vangnet, waaronder goedkopere medicijnen, belastingverlagingen en kinderopvang. Ook is veel geld van het plan bedoeld voor de strijd tegen de opwarming van de aarde.

Manchin zei zondagavond tegen Fox News "alles geprobeerd te hebben" om zijn steun aan het voorstel te verlenen, maar vond de kosten uiteindelijk te hoog. Volgens een ingewijde hebben Biden en Manchin zondagavond ook een gesprek gehad. Daarbij werd de mogelijkheid opengehouden dat er nieuwe onderhandelingen over het pakket zouden komen.

Of Biden delen van zijn wetsvoorstel kan redden, hangt nu af van de nieuwe onderhandelingen met Manchin. De president heeft voor het plan de stemmen van alle vijftig Democratische senatoren nodig, aangezien de vijftig Republikeinse senatoren allemaal tegen zullen stemmen. Bij gelijke stemmen kan vicepresident Kamala Harris de beslissende stem geven. De Democratische Senaatsleider Chuck Schumer zou naar verluidt in januari wil stemmen over een herziene versie van het economische plan van Biden.

Meer uit Financieel

Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

6 minuten geleden
Delta Air Lines koopt voor het eerst Boeing 787 Dreamliners

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.

37 minuten geleden
Bronnen: vermogensbeheerder BlackRock schrapt meer banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.

2 uur geleden
Gladheid teistert Europese luchthavens

BOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.

3 uur geleden
ECB steunt solidariteitsverklaring Fed-voorzitter Jerome Powell

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.

3 uur geleden
Bloomberg: centrale banken werken aan steunverklaring voor Powell

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.

4 uur geleden
Rijksambtenaren bereiden acties voor om cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.

5 uur geleden