Biden zet oorlogswet in voor aanpak babymelkpoedertekort
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden zet een oorlogswet in en opent een "luchtbrug" om het tekort aan babyvoeding in de VS aan te pakken. De Amerikaanse regering laat melkpoeder meevliegen op commerciële vliegtuigen die door het leger zijn ingehuurd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt.
"Het omzeilen van reguliere luchtvrachtroutes zal de invoer en distributie van babymelkpoeder versnellen en dienen als een onmiddellijke ondersteuning terwijl fabrikanten de productie blijven opvoeren", staat in de vrijgegeven verklaring.
Biden maakt ook gebruik van de zogenoemde Defense Production Act (DPA) om producenten van babyvoeding voorrang te geven bij leveringen. Tijdens de coronacrisis maakte de president ook al gebruik van deze oorlogswet om bedrijven te verplichten de productie van medische apparatuur en mondmaskers op te voeren.
"Ik weet dat ouders in het hele land zich zorgen maken over het vinden van voldoende zuigelingenvoeding om hun baby's te voeden. Als ouder en als grootouder weet ik hoe stressvol dat is", aldus Biden in een video op Twitter. Hij zei dat hij een beroep had gedaan op de DPA "om ervoor te zorgen dat fabrikanten de nodige ingrediënten hebben om veilige, gezonde zuigelingenvoeding te maken."
Veel ouders in de VS grijpen de laatste tijd mis als ze in de winkel zoeken naar babymelkpoeder. Het tekort is onder meer ontstaan doordat een fabriek is gestopt met de productie en vervolgens verergerd door wereldwijde problemen in de bevoorrading als gevolg van de coronapandemie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.
3 uur geleden