Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden zegt landelijke hulp toe aan Mississippi vanwege noodweer

Biden zegt landelijke hulp toe aan Mississippi vanwege noodweer

JACKSON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft hulp van de landelijke overheid toegezegd voor de staat Mississippi die de afgelopen dagen is getroffen door noodweer en tornado's. Zeker 25 mensen zijn omgekomen door het noodweer in de staat. Een persoon overleed in de staat Alabama. Zondag wordt meer noodweer verwacht,

De noodhulp bestaat uit financiële steun en het sturen van goederen die nodig zijn. Mensen kunnen geld krijgen om een tijdelijk onderkomen te betalen of om hun beschadigde huis te laten repareren.

In sommige dorpen zijn hele woonblokken verwoest door het weer. In Rolling Fork is "bijna alles weggevaagd", zegt een inwoner tegen persbureau AFP. "Mijn stad is weg", zei burgemeester Eldridge Walker tegen CNN. "Vernietiging is het enige dat ik zie. De gemeenschap zit nu in een situatie die we nooit hadden verwacht."

De gouverneur van Mississippi Tate Reeves zei dat er extra medische steun is. Meer hulpdiensten zijn op pad en er werd zaterdag nog actief gezocht naar mensen in de getroffen gebieden. President Biden noemt de situatie hartverscheurend. "We doen alles dat we kunnen om te helpen."

Meer uit Buitenland

Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

2 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

3 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

10 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

11 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

12 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

14 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

14 uur geleden