Biden zegt honderden miljoenen steun toe aan Palestijnen
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - Joe Biden trekt ruim 300 miljoen dollar aan Amerikaanse hulp uit voor de Palestijnen. De Amerikaanse president wil vrijdag de banden met de Palestijnse Autoriteit herstellen met onder meer een ontmoeting met zijn ambtgenoot Mahmoud Abbas. Het steunpakket omvat 100 miljoen dollar voor ziekenhuizen en gezondheidszorg in Oost-Jeruzalem, dat nog wel moet worden goedgekeurd door het parlement in Washington.
Nog eens ruim 200 miljoen gaat naar de VN-organisatie UNWRA, het hulpverleningsprogramma voor Palestijnen waarvan de VS onder president Donald Trump de financiering stopzette. Trump verbrak de banden met de Palestijnse Autoriteit grotendeels na een reeks geschillen, waaronder Palestijnse kritiek op zijn besluit om de Amerikaanse ambassade in Israël naar Jeruzalem te verplaatsen en de afwijzing van zijn vredesplan voor het Midden-Oosten.
De afgelopen dagen haalde Biden de banden aan met Israël. Met premier Yair Lapid tekende hij een verklaring waarin ze de "onverbreekbare banden" tussen beide landen bevestigden. Daarin is ook opgenomen dat ze Iran nooit zullen toestaan een kernwapen te ontwikkelen. Na een bezoek aan de Geboortekerk in Bethlehem reist Biden later op de dag naar Saudi-Arabië, waar hij onder anderen koning Salman en kroonprins Mohammed Bin Salman treft.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
38 minuten geledenWASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.
2 uur geledenJUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.
4 uur geleden