Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden zegt honderden miljoenen steun toe aan Palestijnen

Biden zegt honderden miljoenen steun toe aan Palestijnen

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - Joe Biden trekt ruim 300 miljoen dollar aan Amerikaanse hulp uit voor de Palestijnen. De Amerikaanse president wil vrijdag de banden met de Palestijnse Autoriteit herstellen met onder meer een ontmoeting met zijn ambtgenoot Mahmoud Abbas. Het steunpakket omvat 100 miljoen dollar voor ziekenhuizen en gezondheidszorg in Oost-Jeruzalem, dat nog wel moet worden goedgekeurd door het parlement in Washington.

Nog eens ruim 200 miljoen gaat naar de VN-organisatie UNWRA, het hulpverleningsprogramma voor Palestijnen waarvan de VS onder president Donald Trump de financiering stopzette. Trump verbrak de banden met de Palestijnse Autoriteit grotendeels na een reeks geschillen, waaronder Palestijnse kritiek op zijn besluit om de Amerikaanse ambassade in Israël naar Jeruzalem te verplaatsen en de afwijzing van zijn vredesplan voor het Midden-Oosten.

De afgelopen dagen haalde Biden de banden aan met Israël. Met premier Yair Lapid tekende hij een verklaring waarin ze de "onverbreekbare banden" tussen beide landen bevestigden. Daarin is ook opgenomen dat ze Iran nooit zullen toestaan een kernwapen te ontwikkelen. Na een bezoek aan de Geboortekerk in Bethlehem reist Biden later op de dag naar Saudi-Arabië, waar hij onder anderen koning Salman en kroonprins Mohammed Bin Salman treft.

Meer uit Buitenland

Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

1 uur geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

1 uur geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

1 uur geleden
Zelensky zegt klaar te zijn voor verkiezingen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.

1 uur geleden
FT: VS willen snelle reactie Zelensky op vredesvoorstel

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.

2 uur geleden
Finland voert verdediging tegen drones op

NIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.

2 uur geleden
UNICEF: veel meer baby's met ondergewicht geboren in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.

3 uur geleden