Biden zegt honderden miljoenen steun toe aan Palestijnen
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - Joe Biden trekt ruim 300 miljoen dollar aan Amerikaanse hulp uit voor de Palestijnen. De Amerikaanse president wil vrijdag de banden met de Palestijnse Autoriteit herstellen met onder meer een ontmoeting met zijn ambtgenoot Mahmoud Abbas. Het steunpakket omvat 100 miljoen dollar voor ziekenhuizen en gezondheidszorg in Oost-Jeruzalem, dat nog wel moet worden goedgekeurd door het parlement in Washington.
Nog eens ruim 200 miljoen gaat naar de VN-organisatie UNWRA, het hulpverleningsprogramma voor Palestijnen waarvan de VS onder president Donald Trump de financiering stopzette. Trump verbrak de banden met de Palestijnse Autoriteit grotendeels na een reeks geschillen, waaronder Palestijnse kritiek op zijn besluit om de Amerikaanse ambassade in Israël naar Jeruzalem te verplaatsen en de afwijzing van zijn vredesplan voor het Midden-Oosten.
De afgelopen dagen haalde Biden de banden aan met Israël. Met premier Yair Lapid tekende hij een verklaring waarin ze de "onverbreekbare banden" tussen beide landen bevestigden. Daarin is ook opgenomen dat ze Iran nooit zullen toestaan een kernwapen te ontwikkelen. Na een bezoek aan de Geboortekerk in Bethlehem reist Biden later op de dag naar Saudi-Arabië, waar hij onder anderen koning Salman en kroonprins Mohammed Bin Salman treft.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
7 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
8 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
8 uur geleden