Biden zegt honderden miljoenen steun toe aan Palestijnen
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - Joe Biden trekt ruim 300 miljoen dollar aan Amerikaanse hulp uit voor de Palestijnen. De Amerikaanse president wil vrijdag de banden met de Palestijnse Autoriteit herstellen met onder meer een ontmoeting met zijn ambtgenoot Mahmoud Abbas. Het steunpakket omvat 100 miljoen dollar voor ziekenhuizen en gezondheidszorg in Oost-Jeruzalem, dat nog wel moet worden goedgekeurd door het parlement in Washington.
Nog eens ruim 200 miljoen gaat naar de VN-organisatie UNWRA, het hulpverleningsprogramma voor Palestijnen waarvan de VS onder president Donald Trump de financiering stopzette. Trump verbrak de banden met de Palestijnse Autoriteit grotendeels na een reeks geschillen, waaronder Palestijnse kritiek op zijn besluit om de Amerikaanse ambassade in Israël naar Jeruzalem te verplaatsen en de afwijzing van zijn vredesplan voor het Midden-Oosten.
De afgelopen dagen haalde Biden de banden aan met Israël. Met premier Yair Lapid tekende hij een verklaring waarin ze de "onverbreekbare banden" tussen beide landen bevestigden. Daarin is ook opgenomen dat ze Iran nooit zullen toestaan een kernwapen te ontwikkelen. Na een bezoek aan de Geboortekerk in Bethlehem reist Biden later op de dag naar Saudi-Arabië, waar hij onder anderen koning Salman en kroonprins Mohammed Bin Salman treft.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
2 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
8 uur geleden