Biden worstelt weer met namen Europese leiders
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft opnieuw Europese leiders door elkaar gehaald. Hij noemde op een fondsenwervingsactie in New York herhaaldelijk de voormalige Duitse bondskanselier Helmut Kohl, terwijl hij kennelijk Angela Merkel bedoelde. Iets vergelijkbaars gebeurde afgelopen weekend toen hij de Franse president Emmanuel Macron verwarde met François Mitterrand.
Biden vertelde dat hij Kohl sprak op een topbijeenkomst in 2021, maar de Duitser was toen al jaren dood. Dergelijke verbale uitglijders liggen gevoelig. Uit peilingen komt naar voren dat veel kiezers zich zorgen maken over de leeftijd van de 81-jarige Democraat. Zijn eerdere blunder met Macron en Mitterrand kreeg in Frankrijk veel aandacht en leidde tot spottende reacties.
Uit een recente peiling van NBC News komt naar voren dat 76 procent van de kiezers zich zorgen maakt over de lichamelijke en mentale gesteldheid van Biden. Dat is meer dan de 61 procent die aangaf de slepende juridische problemen van zijn rivaal Donald Trump zorgelijk te vinden. De 77-jarige Trump heeft zelf ook een reeks verbale blunders achter de rug en verwarde bijvoorbeeld zijn partijgenoot Nikki Haley met de Democrate Nancy Pelosi.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
7 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
54 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is door voorzitter van de EU-leiders António Costa terechtgewezen. In een brief aan Orbán schrijft Costa dat leiders gebonden zijn aan hun besluit, als daarover consensus is bereikt. De EU-leiders zijn in december unaniem akkoord gegaan met een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. De Hongaarse premier blokkeert dit nu. Dat kan niet, stelt Costa. Hij roept Orbán op zijn blokkade tegen de lening op te heffen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Sinds het begin van dit jaar zijn er zeker 606 migranten omgekomen in de Middellandse Zee, meldt de VN-migratieorganisatie IOM. Sinds het agentschap cijfers hierover begon bij te houden in 2014 zijn er niet eerder zoveel doden gevallen aan het begin van het jaar.
3 uur geleden