Biden wint voorverkiezingen Wisconsin
MADISON (ANP) - De voormalige vicepresident van de Verenigde Staten Joe Biden heeft officieel de voorverkiezingen van de Democraten in de staat Wisconsin gewonnen. Dat is maandagavond (lokale tijd) bekendgemaakt. Na de stemming wezen de voorlopige uitslagen al op een overwinning voor Biden, waarna zijn laatste concurrent Bernie Sanders uit de voorverkiezingen stapte.
Sanders kondigde maandag aan dat hij achter Biden staat bij de presidentsverkiezingen in november. De oud-vicepresident neemt het dan namens de Democraten op tegen de Republikeinse president Donald Trump.
De uitslag van de verkiezingen voor de vrijgekomen stoel van het hooggerechtshof van de staat is nog niet binnen. De zittende conservatieve rechter Daniel Kelly nam het op tegen uitdager Jill Karofsky. De winnaar kan een belangrijke rol spelen bij het opnieuw opstellen van de kiesdistricten, wat iedere tien jaar gebeurt in de VS. Hoe de districten zijn verdeeld heeft veel invloed op de uitslag van verkiezingen.
Meer uit Buitenland
PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.
4 minuten geledenDESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.
5 uur geledenNAVARRE (ANP/AFP) - Orkaan Isaias is al merkbaar aan de Amerikaanse kust en komt naar verwachting vrijdagavond lokale tijd aan land. Het zou de eerste orkaan zijn die het Amerikaanse vasteland sinds 2024 treft. In delen van Florida zijn evacuatiebevelen afgegeven en er wordt gewaarschuwd voor overstromingen.
8 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
13 uur geleden