Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wint voorverkiezingen in Washington

Biden wint voorverkiezingen in Washington

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig vicepresident Joe Biden heeft de Democratische voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Washington gewonnen. Dat zeggen diverse Amerikaanse media waaronder NBC, ABC en de New York Times. Persbureau Associated Press stelt op basis van 95 procent van het aantal uitgebrachte stemmen dat Biden 37,9 procent heeft en Bernie Sanders 36,4 procent.

Lange tijd zag het ernaar uit dat Sanders Washington naar zich toe zou trekken. Maar bij het tellen van de laatste stemmen zou blijken dat die overwegend naar de oud-vicepresident zijn gegaan. Bidens voorsprong zou inmiddels zo groot zijn dat hij door zijn naaste rivaal niet meer in te halen is.

De Democraten konden vorige week dinsdag in zes staten stemmen. Biden was al tot winnaar uitgeroepen in vier van deze staten en voegt daar naar alle waarschijnlijkheid nu Washington aan toe. Sanders heeft de meeste stemmen gekregen in het kleine North Dakota. Biden neem hiermee verder afstand in de Democratische nominatierace om presidentskandidaat te worden.

Meer uit Buitenland

Verdere politieke crisis Roemenië na wegstemmen kandidaat-premier

BOEKAREST (ANP/AFP) - De politieke impasse in Roemenië duurt voort nu het parlement voor de derde keer een kandidaat-premier heeft weggestemd. Daardoor kan de president nu nieuwe verkiezingen uitschrijven, maar hij lijkt dat niet van plan.

18 minuten geleden
Noorse oud-minister heeft spijt van zwijgen over Epstein

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse oud-minister Børge Brende heeft spijt dat hij niet eerder open is geweest over zijn contact met Jeffrey Epstein. Dat zei hij tijdens een parlementaire hoorzitting met meerdere oud-bewindslieden over hun banden met de Amerikaanse zedendelinquent.

31 minuten geleden
Frankrijk en VK praten over beëindigen deal over ruil migranten

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk praat met het Verenigd Koninkrijk over het beëindigen van een deal over de uitwisseling van migranten. De Britten sturen nu migranten die per boot het Kanaal overstaken terug naar Frankrijk en nemen in ruil daarvoor asielzoekers met familie in het VK op.

33 minuten geleden
Elke tien jaar smolt zee-ijs ter grootte van Spanje op Noordpool

BRUSSEL (ANP) - Tussen 1979 en 2025 is elke tien jaar een hoeveelheid zee-ijs ongeveer ter grootte van Spanje verdwenen in het Noordpoolgebied, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus in een rapport over oceanen.

1 uur geleden
Tweede flydubai-toestel dat omkeerde, nu weer richting Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het flydubai-toestel dat woensdag aan het begin van de middag omkeerde richting Dubai, is toch onderweg naar Tel Aviv. Dit is te zien op de website Flightradar24. Het is onduidelijk waarom dit vliegtuig omkeerde.

1 uur geleden
Israëlische minister: terrorist wilde vliegtuig laten crashen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir heeft op X geschreven dat een "terrorist" een vliegtuig met 180 Israëliërs aan boord wilde laten crashen. De extremistische minister zei niet op basis waarvan hij heeft geconcludeerd dat de piloot een terroristisch motief had.

1 uur geleden
Vliegveld Tabuk: twee piloten van flydubai-toestel in ziekenhuis

TABUK (ANP/RTR/AFP) - Twee piloten van het flydubai-toestel dat was uitgeweken naar Saudi-Arabië zijn opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt het vliegveld van Tabuk in Saudi-Arabië, waar het vliegtuig een noodlanding had gemaakt. Volgens ooggetuigen zou een van de twee piloten de ander met een mes hebben neergestoken.

1 uur geleden