Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wint voorverkiezingen in Washington

Biden wint voorverkiezingen in Washington

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig vicepresident Joe Biden heeft de Democratische voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Washington gewonnen. Dat zeggen diverse Amerikaanse media waaronder NBC, ABC en de New York Times. Persbureau Associated Press stelt op basis van 95 procent van het aantal uitgebrachte stemmen dat Biden 37,9 procent heeft en Bernie Sanders 36,4 procent.

Lange tijd zag het ernaar uit dat Sanders Washington naar zich toe zou trekken. Maar bij het tellen van de laatste stemmen zou blijken dat die overwegend naar de oud-vicepresident zijn gegaan. Bidens voorsprong zou inmiddels zo groot zijn dat hij door zijn naaste rivaal niet meer in te halen is.

De Democraten konden vorige week dinsdag in zes staten stemmen. Biden was al tot winnaar uitgeroepen in vier van deze staten en voegt daar naar alle waarschijnlijkheid nu Washington aan toe. Sanders heeft de meeste stemmen gekregen in het kleine North Dakota. Biden neem hiermee verder afstand in de Democratische nominatierace om presidentskandidaat te worden.

Meer uit Buitenland

President Jemen vroeg Trump om militaire steun tegen Houthi's

SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.

16 minuten geleden
Rekenkamer: EU moet meer doen aan cyberbeveiliging

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie moet meer doen aan cyberveiligheid, stelt de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag verschenen rapport. Vooral de EU-lidstaten hebben daarin een taak, door meer informatie uit te wisselen. Dat gebeurt nu veel te weinig, concludeert de ERK na onderzoek.

32 minuten geleden
Eerste feest voor queer vrouwen bij Oktoberfest

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bij het Beierse Oktoberfest is voor het eerst een feest georganiseerd voor queer vrouwen. Onder het motto 'bier, borsten en pretzels' kwamen honderden lesbiënnes, biseksuelen, trans en non-binaire personen samen om hun gemeenschap te vieren.

35 minuten geleden
VN-expert: meer Russische onderdrukking van critici in buitenland

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland heeft de onderdrukking van critici in het buitenland de laatste jaren flink opgevoerd. Dat meldt de speciale rapporteur van de VN voor de mensenrechtensituatie in Rusland, Mariana Katzarova, in een rapport. Sinds de Russische invasie in Oekraïne in 2022 zijn de surveillance, intimidatie en represailles van tegenstanders toegenomen.

1 uur geleden
Landen veroordelen 'schijnverkiezingen' in Oekraïense gebieden

KYIV (ANP) - Australië, Canada, Nieuw-Zeeland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk hebben zich in een gezamenlijke verklaring uitgesproken tegen de "schijnverkiezingen" in Oekraïense regio's.

1 uur geleden
Kiescommissie: bondgenoot Poetin krijgt 99,85 procent van stemmen

MOSKOU (ANP/DPA) - Volgens de Russische kiescommissie heeft de Tsjetsjeense leider en krijgsheer Ramzan Kadyrov bij zijn herverkiezing als leider van de Russische regio Tsjetsjenië 99,85 procent van de stemmen behaald. Kadyrov is een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.

2 uur geleden
Weer wapenopslag ontploft in Syrië, meerdere gewonden

DAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië is opnieuw een wapenopslag ontploft. Dat gebeurde bij Al-Eis, in de noordelijke provincie Aleppo. De autoriteiten melden dat zeker vier personen gewond zijn geraakt.

2 uur geleden