Biden wint voorverkiezingen in Kansas
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden heeft met grote meerderheid de voorverkiezingen voor de Democraten in de staat Kansas gewonnen. De Democratische Partij in Kansas maakte zondag bekend dat Biden 76,9 procent van de stemmen heeft gekregen. De linkse Senator Bernie Sanders, die ongeveer een maand geleden uit de race stapte, kreeg de rest van de stemmen.
Vanwege de coronapandemie hebben de Democraten de stemming in Kansas geheel per post gehouden. De termijn voor het insturen verliep zaterdagavond.
Na de terugtrekking van de presidentskandidatuur van Sanders is Biden al een virtuele uitdager voor de Republikeinse president Donald Trump bij de verkiezingen in november. De reden dat Sanders nog op de stembiljetten staat is dat hij bij de Democratische partijbijeenkomst over enkele maanden meer invloed uit kan oefenen op het beleid. In augustus wordt de presidentskandidaat daar gekozen.
Meer uit Buitenland
TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
7 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
7 uur geleden