Biden wint schriftelijke voorverkiezingen Ohio
COLUMBUS (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Joe Biden heeft de Democratische voorverkiezingen in de staat Ohio gewonnen. Biden is de enige overgebleven kandidaat voor de Democraten en hij lijkt het in november bij de presidentsverkiezingen op te gaan nemen tegen president Donald Trump.
Biden heeft 74 procent van de stemmen gekregen in Ohio. De rest gaat naar al afgevallen kandidaten die nog wel op de lijst staan, zodat ze bij de Democratische Partijbijeenkomst meer invloed uit kunnen oefenen op het beleid. In augustus wordt de presidentskandidaat daar gekozen.
De voorverkiezingen in Ohio werden door de rest van de VS nauwlettend in de gaten gehouden, omdat er op afstand werd gestemd. Door de coronacrisis zagen de autoriteiten van Ohio zich gedwongen de stembusronde te verplaatsen van 17 maart naar eind april. De afgelopen weken konden mensen schriftelijk hun stem uitbrengen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
2 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
8 uur geleden