Biden wint schriftelijke voorverkiezingen Ohio
COLUMBUS (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Joe Biden heeft de Democratische voorverkiezingen in de staat Ohio gewonnen. Biden is de enige overgebleven kandidaat voor de Democraten en hij lijkt het in november bij de presidentsverkiezingen op te gaan nemen tegen president Donald Trump.
Biden heeft 74 procent van de stemmen gekregen in Ohio. De rest gaat naar al afgevallen kandidaten die nog wel op de lijst staan, zodat ze bij de Democratische Partijbijeenkomst meer invloed uit kunnen oefenen op het beleid. In augustus wordt de presidentskandidaat daar gekozen.
De voorverkiezingen in Ohio werden door de rest van de VS nauwlettend in de gaten gehouden, omdat er op afstand werd gestemd. Door de coronacrisis zagen de autoriteiten van Ohio zich gedwongen de stembusronde te verplaatsen van 17 maart naar eind april. De afgelopen weken konden mensen schriftelijk hun stem uitbrengen.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
6 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
25 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
30 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
42 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".
1 uur geleden