Biden wint schriftelijke voorverkiezingen Ohio
COLUMBUS (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Joe Biden heeft de Democratische voorverkiezingen in de staat Ohio gewonnen. Biden is de enige overgebleven kandidaat voor de Democraten en hij lijkt het in november bij de presidentsverkiezingen op te gaan nemen tegen president Donald Trump.
Biden heeft 74 procent van de stemmen gekregen in Ohio. De rest gaat naar al afgevallen kandidaten die nog wel op de lijst staan, zodat ze bij de Democratische Partijbijeenkomst meer invloed uit kunnen oefenen op het beleid. In augustus wordt de presidentskandidaat daar gekozen.
De voorverkiezingen in Ohio werden door de rest van de VS nauwlettend in de gaten gehouden, omdat er op afstand werd gestemd. Door de coronacrisis zagen de autoriteiten van Ohio zich gedwongen de stembusronde te verplaatsen van 17 maart naar eind april. De afgelopen weken konden mensen schriftelijk hun stem uitbrengen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
4 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
5 uur geleden