Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil zwaardere straffen voor topbestuurders falende banken

Biden wil zwaardere straffen voor topbestuurders falende banken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden wil dat topbestuurders bij falende banken veel harder gestraft kunnen worden. Hij dringt er bij het Congres op aan om in te stemmen met strengere maatregelen, na het omvallen van meerdere regionale banken in de Verenigde Staten, zoals de Silicon Valley Bank. Daardoor is grote onrust op de aandelenbeurzen ontstaan.

"Ik ben vastbesloten om degenen die verantwoordelijk zijn voor deze chaos verantwoording te laten afleggen. Niemand staat boven de wet en het vergroten van aansprakelijkheid is een belangrijke manier om wanbeleid af te schrikken in de toekomst", aldus Biden. "Het Congres moet handelen om zwaardere straffen op te leggen voor hoge bestuurders wier mismanagement heeft bijgedragen aan het omvallen van hun instellingen."

Biden vindt dat de wet momenteel te beperkt is in het verantwoordelijk houden van topbestuurders van banken. "Als banken falen door mismanagement en het nemen van excessieve risico's moet het makkelijker worden voor autoriteiten om compensatie af te dwingen bij bestuurders, om boetes op te leggen en bestuurders voorgoed te verbieden om in de financiële sector te werken", aldus de president.

Meer uit Financieel

Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

28 minuten geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

51 minuten geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

1 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

2 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

3 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

4 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

4 uur geleden