Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil zwaardere straffen voor topbestuurders falende banken

Biden wil zwaardere straffen voor topbestuurders falende banken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden wil dat topbestuurders bij falende banken veel harder gestraft kunnen worden. Hij dringt er bij het Congres op aan om in te stemmen met strengere maatregelen, na het omvallen van meerdere regionale banken in de Verenigde Staten, zoals de Silicon Valley Bank. Daardoor is grote onrust op de aandelenbeurzen ontstaan.

"Ik ben vastbesloten om degenen die verantwoordelijk zijn voor deze chaos verantwoording te laten afleggen. Niemand staat boven de wet en het vergroten van aansprakelijkheid is een belangrijke manier om wanbeleid af te schrikken in de toekomst", aldus Biden. "Het Congres moet handelen om zwaardere straffen op te leggen voor hoge bestuurders wier mismanagement heeft bijgedragen aan het omvallen van hun instellingen."

Biden vindt dat de wet momenteel te beperkt is in het verantwoordelijk houden van topbestuurders van banken. "Als banken falen door mismanagement en het nemen van excessieve risico's moet het makkelijker worden voor autoriteiten om compensatie af te dwingen bij bestuurders, om boetes op te leggen en bestuurders voorgoed te verbieden om in de financiële sector te werken", aldus de president.

Meer uit Financieel

Bol haalt sekspoppen offline na bericht over kinderlijke modellen

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.

1 uur geleden
Oprichter Dell doneert 6 miljard aan jeugdprogramma Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.

2 uur geleden
Damrak blijft in het rood ondanks herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.

2 uur geleden
Hobbypluimveehouders bezorgd over impact vogelgriepmaatregelen

UTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.

3 uur geleden
FrieslandCampina wil met overname in VS groeien op eiwitmarkt

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.

4 uur geleden
Warner Bros. stijgt op Wall Street na hoger bod van Netflix

NEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.

4 uur geleden
ACM mocht overname van Sandd door PostNL in 2019 weigeren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.

6 uur geleden