Biden wil zwaardere straffen voor topbestuurders falende banken
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden wil dat topbestuurders bij falende banken veel harder gestraft kunnen worden. Hij dringt er bij het Congres op aan om in te stemmen met strengere maatregelen, na het omvallen van meerdere regionale banken in de Verenigde Staten, zoals de Silicon Valley Bank. Daardoor is grote onrust op de aandelenbeurzen ontstaan.
"Ik ben vastbesloten om degenen die verantwoordelijk zijn voor deze chaos verantwoording te laten afleggen. Niemand staat boven de wet en het vergroten van aansprakelijkheid is een belangrijke manier om wanbeleid af te schrikken in de toekomst", aldus Biden. "Het Congres moet handelen om zwaardere straffen op te leggen voor hoge bestuurders wier mismanagement heeft bijgedragen aan het omvallen van hun instellingen."
Biden vindt dat de wet momenteel te beperkt is in het verantwoordelijk houden van topbestuurders van banken. "Als banken falen door mismanagement en het nemen van excessieve risico's moet het makkelijker worden voor autoriteiten om compensatie af te dwingen bij bestuurders, om boetes op te leggen en bestuurders voorgoed te verbieden om in de financiële sector te werken", aldus de president.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
8 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
9 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
13 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
14 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
15 uur geleden