Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil windmolenparken in alle kustgebieden VS mogelijk maken

Biden wil windmolenparken in alle kustgebieden VS mogelijk maken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft plannen onthuld die de bouw van windmolenparken langs vrijwel de gehele kustlijn van de Verenigde Staten mogelijk maken. Het gaat om zeven verschillende gebieden voor de Amerikaanse kust die de komende jaren geveild worden, maakte minister van Binnenlandse Zaken Deb Haaland woensdag bekend.

De plannen horen volgens Haaland bij "een ambitieuze routekaart" om klimaatverandering het hoofd te bieden. Met de windparken wil president Biden in 2030 genoeg energie opwekken om 10 miljoen huishoudens van stroom te voorzien. De plannen van de regering hebben echter nog toestemming nodig van verschillende kust- en milieugroeperingen voordat er met de bouw kan worden begonnen.

Biden maakte eerder dit jaar al bekend honderden miljarden in Amerikaanse infrastructuur te willen investeren. Zijn plan omvat grote investeringen in schone en duurzame energiebronnen, zoals zonneparken en windmolens, om zo de uitstoot van broeikasgassen te verlagen en klimaatverandering tegen te gaan. Hij heeft de doelstelling uitgesproken dat de VS in 2050 helemaal klimaatneutraal moeten zijn.

Meer uit Buitenland

Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

1 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

1 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

2 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

3 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

4 uur geleden
Dode en gewonden na ontsporing tram in Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.

4 uur geleden