Biden wil windmolenparken in alle kustgebieden VS mogelijk maken
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft plannen onthuld die de bouw van windmolenparken langs vrijwel de gehele kustlijn van de Verenigde Staten mogelijk maken. Het gaat om zeven verschillende gebieden voor de Amerikaanse kust die de komende jaren geveild worden, maakte minister van Binnenlandse Zaken Deb Haaland woensdag bekend.
De plannen horen volgens Haaland bij "een ambitieuze routekaart" om klimaatverandering het hoofd te bieden. Met de windparken wil president Biden in 2030 genoeg energie opwekken om 10 miljoen huishoudens van stroom te voorzien. De plannen van de regering hebben echter nog toestemming nodig van verschillende kust- en milieugroeperingen voordat er met de bouw kan worden begonnen.
Biden maakte eerder dit jaar al bekend honderden miljarden in Amerikaanse infrastructuur te willen investeren. Zijn plan omvat grote investeringen in schone en duurzame energiebronnen, zoals zonneparken en windmolens, om zo de uitstoot van broeikasgassen te verlagen en klimaatverandering tegen te gaan. Hij heeft de doelstelling uitgesproken dat de VS in 2050 helemaal klimaatneutraal moeten zijn.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
28 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
4 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
8 uur geleden