Biden wil meer geld naar politie, geen cel meer voor drugsgebruik
MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wil geen geld weghalen bij de politie en wil dat er voor drugsbezit geen celstraffen meer worden opgelegd, zo heeft hij gezegd tijdens zijn vragenuurtje in Milwaukee. Sinds de gewelddadige dood van onder anderen de zwarte arrestant George Floyd klinkt in de Verenigde Staten de roep om budget van de politie te verplaatsen naar wijken en gemeenschappen die het zwaar hebben in sociaaleconomisch opzicht. Het strenge beleid op het gebied van drugs heeft er jarenlang voor gezorgd dat buitenproportioneel veel zwarte Amerikanen in de gevangenis zitten.
Toen Biden tijdens het vragenuurtje werd gevraagd wat hij wil doen aan buurten met veel criminaliteit en hoe hij agenten wil laten trainen om meer mededogen te hebben antwoordde hij "ten eerste door geen geld weg te halen bij de politie". Biden vertelde zijn toehoorders dat hij juist meer geld wil steken in de politie. "We moeten hier meer in investeren om dit te laten werken, zodat we een legitieme politie in de gemeenschappen hebben en zodat we in een situatie komen waarin we de wetgeving kunnen veranderen", aldus Biden.
Tijdens de verkiezingscampagne beloofde Biden 300 miljoen dollar (ongeveer 248 miljoen euro) uit te trekken om meer diverse politiekorpsen te vormen en agenten te trainen om een meer vriendelijke omgang te krijgen met mensen.
Hij herhaalde dinsdag ook de campagnebelofte om een einde te maken aan celstraffen voor drugsgebruikers. "Niemand zou naar de gevangenis moeten vanwege een drugsovertreding. Niemand zou naar de gevangenis moeten voor het gebruik van drugs, ze zouden naar een afkickkliniek moeten", aldus de president.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
3 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
3 uur geleden