Biden wil hogere importtarieven op Chinees staal en aluminium
PITTSBURGH (ANP/BLOOMBERG) - President Joe Biden wil de importtarieven op Chinees staal en aluminium gaan verhogen. De extra heffingen zijn onderdeel van een reeks stappen van de Amerikaanse regering om de staalsector in het land te ondersteunen en te beschermen tegen oneerlijke concurrentie uit China.
Biden, die campagne voert in Pennsylvania, een belangrijke Amerikaanse staat voor de presidentsverkiezingen later dit jaar, zal de nieuwe tarieven van 25 procent aankondigen tijdens een bezoek aan het hoofdkantoor van de vakbond United Steelworkers in Pittsburgh.
De hogere heffing zou gelden voor een breed scala aan Chinese staal- en aluminiumproducten, waarvoor momenteel nog importtarieven van nul tot 7,5 procent gelden. De heffingen voor producten die al onderworpen zijn aan een importtarief van 25 procent blijven ongewijzigd.
Biden zal tijdens zijn bezoek ook herhalen dat United States Steel, gevestigd in Pittsburgh, Amerikaans eigendom moet blijven. De president verzette zich vorige maand al fel tegen de overname van het Amerikaanse staalconcern door de Japanse branchegenoot Nippon Steel. Ook vakbond United Steelworkers is tegen.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.
28 minuten geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.
53 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud steeg woensdag tot een nieuw record, aangejaagd door een sterk afgezwakte Amerikaanse dollar en een vlucht uit staatsobligaties. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdagavond dat hij zich geen zorgen maakte over de huidige zwakte van de dollar. De dollar daalde daarop aanvankelijk fors. Omdat goud voornamelijk in dollars wordt verhandeld, leiden dalende dollarkoersen meestal tot winsten op de goudmarkt.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachineproducent ASML steeg woensdag fors op de beurs in Amsterdam na de bekendmaking van sterke kwartaalcijfers en gunstige vooruitzichten, die de verwachtingen overtroffen. Het orderboek bereikte in het vierde kwartaal een recordhoogte, vooral dankzij een aanhoudende groei in de vraag naar geavanceerde chipmachines. Deze zijn nodig omdat steeds krachtigere chips essentieel zijn voor AI-toepassingen en datacenters.
3 uur geleden