Biden wil Guantanamo Bay sluiten voor einde presidentschap
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden wil de omstreden gevangenis Guantanamo Bay op Cuba voor het einde van zijn presidentschap sluiten. De woordvoerder van Biden zei tijdens een persconferentie niet of dit binnen vier jaar of acht jaar moet, in het geval Biden een tweede termijn als president wint.
Guantanamo Bay is al tientallen jaren een militaire basis van de Amerikanen op Cuba. Sinds 2002 is er een gevangenis ingericht waar buiten de Amerikaanse wetten om mensen kunnen worden vastgehouden zonder enige vorm van proces. De gevangenis werd in gebruik genomen door de regering van George W. Bush in de nasleep van de aanslagen van 9/11. Honderden mensen werden jarenlang vastgehouden en soms gemarteld in de gevangenis, omdat ze werden verdacht van terrorisme.
De mensenrechtenorganisatie Amnesty International juicht het besluit van Biden toe en zegt dat de basis snel moet worden gesloten. Volgens de organisatie zitten er nu nog veertig mensen vast in de gevangenis.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
5 minuten geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
5 uur geleden