Biden wil Guantanamo Bay sluiten voor einde presidentschap
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden wil de omstreden gevangenis Guantanamo Bay op Cuba voor het einde van zijn presidentschap sluiten. De woordvoerder van Biden zei tijdens een persconferentie niet of dit binnen vier jaar of acht jaar moet, in het geval Biden een tweede termijn als president wint.
Guantanamo Bay is al tientallen jaren een militaire basis van de Amerikanen op Cuba. Sinds 2002 is er een gevangenis ingericht waar buiten de Amerikaanse wetten om mensen kunnen worden vastgehouden zonder enige vorm van proces. De gevangenis werd in gebruik genomen door de regering van George W. Bush in de nasleep van de aanslagen van 9/11. Honderden mensen werden jarenlang vastgehouden en soms gemarteld in de gevangenis, omdat ze werden verdacht van terrorisme.
De mensenrechtenorganisatie Amnesty International juicht het besluit van Biden toe en zegt dat de basis snel moet worden gesloten. Volgens de organisatie zitten er nu nog veertig mensen vast in de gevangenis.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif begint woensdag met een vier dagen durend bezoek aan Saudi-Arabië, Qatar en Turkije, terwijl wordt gespeculeerd over nieuwe Iraans-Amerikaanse vredesonderhandelingen in Pakistan. Sharif treedt op als een belangrijke bemiddelaar tussen de twee landen in oorlog.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt dit jaar nog eens minstens 120.000 drones naar Oekraïne om te helpen de Russische invasietroepen af te weren. De aankondiging komt voor nieuw overleg van de bondgenoten van Oekraïne over het inzamelen van militaire hulp voor het land. Ze moeten zich niet laten afleiden door de oorlog in het Midden-Oosten, onderstreepte de Britse defensieminister John Healey.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Noord-Korea is bezig met een "zeer ernstige uitbreiding" van zijn vermogen om kernwapens te produceren, waarschuwt de chef van de VN-atoomwaakhond Rafael Grossi. Volgens hem nemen de activiteiten bij een reactor die wordt gebruikt om uranium te verrijken snel toe.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse staatsburger Mahdieh Esfandiari is na vrijlating uit een Franse gevangenis teruggekeerd naar Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. Het nieuws komt een week nadat Iran twee Fransen liet gaan.
4 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.
6 uur geleden