Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil geheime documenten aanslagen 11 september publiceren

Biden wil geheime documenten aanslagen 11 september publiceren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden wil geheime documenten over de aanslagen van 11 september 2001 in de Verenigde Staten openbaren. De documenten zijn afkomstig van het onderzoek door de politiedienst FBI.

Biden heeft niet gezegd wat er precies zal worden gepubliceerd, maar volgens Amerikaanse media gaat het mogelijk om documenten over de rol van Saudi-Arabië bij de aanslagen. Nabestaanden van slachtoffers van de aanslagen menen dat Saudi-Arabië hulp heeft verleend aan terroristengroep Al Qaida, die de aanslagen uitvoerde.

Biden heeft onder meer aan het ministerie van Justitie en andere overheidsorganisaties opdracht gegeven te kijken welke documenten gepubliceerd kunnen worden. Als de openbaarmaking in gang wordt gezet, worden de documenten gedurende de komende zes maanden naar buiten gebracht.

Volgens Biden is het publiceren van deze documenten onderdeel van zijn belofte om transparantie over de aanslagen te bieden. Hij belooft dat hij met de publicaties rekening zal houden met de families van slachtoffers van de bloedige aanslagen op onder meer de Twin Towers in New York.

Meer uit Buitenland

Bronnen: VS willen wapenleveranties aan Taiwan opschroeven

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump is van plan de wapenverkoop aan Taiwan op te schroeven. Daarmee wil Washington een krachtig signaal afgeven aan China, dat de militaire druk op het democratisch bestuurde eiland opvoert. Dat melden twee Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Greta Thunberg probeert opnieuw Gaza te bezoeken

BRUSSEL (ANP/AFP) - Klimaatactiviste Greta Thunberg vertrekt zondag samen met andere activisten per schip richting Gaza, als protest tegen de Israëlische militaire campagne en de humanitaire situatie in het gebied. Dat meldt de Frans-Palestijnse Europarlementariër Rima Hassan, die ook meereist.

7 uur geleden
Hamas: voorstel VS voor bestand Gaza voldoet niet aan eisen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Een Hamas-functionaris stelt dat het Amerikaanse voorstel voor een wapenstilstand in de Gazastrook niet voldoet aan de eisen van de groepering, waaronder over het stoppen van de oorlog en de honger in het gebied. Het plan wordt volgens hem nog verder bestudeerd.

9 uur geleden
Montenegro blijft premier van Portugal

LISSABON (ANP/DPA) - Luís Montenegro is opnieuw benoemd tot premier van Portugal, na de vervroegde verkiezingen van 18 mei. Zijn centrumrechtse Democratische Alliantie (AD) werd de grootste, maar behaalde geen absolute meerderheid.

9 uur geleden
VS bevestigen instemming Israël met voorstel bestand Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bevestigen dat Israël heeft ingestemd met een voorstel voor een bestand in de Gazastrook. De besprekingen met de Palestijnse groepering Hamas, die nog niet akkoord is, gaan volgens het Witte Huis door.

9 uur geleden
Parijs verbiedt roken op stranden en in parken

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering gaat roken verbieden op alle openbare plekken waar regelmatig kinderen kunnen komen. Het gaat om onder meer stranden, parken en bushaltes, aldus familie- en gezondheidsminister Catherine Vautrin.

12 uur geleden
Israëlische media: Netanyahu akkoord met nieuw Gaza-voorstel VS

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft tegen familieleden van gijzelaars gezegd akkoord te zijn met een nieuw voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook, berichten Haaretz en andere media in Israël. Het voorstel komt van de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.

14 uur geleden