Biden wil geen geld bij politie weghalen
NEW YORK (ANP/RTR) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden is volgens zijn campagnemedewerkers tegen het weghalen van geld bij de politie. Links-radicale activisten zijn ook binnen zijn partij een campagne gestart om de politie van fondsen te onttrekken, omdat die onverantwoordelijk, racistisch en gewelddadig zou zijn. President Trump heeft in zijn campagne de Democraten ervan beschuldigd op een chaos uit te zijn door het politieapparaat in het land te ontmantelen. In Minneapolis willen prominente leden van de overwegend linkse gemeenteraad de politie zelfs afschaffen.
Democratische volksvertegenwoordigers hebben maandag in het Congres een wetsontwerp gelanceerd, waar geen sprake is van minder geld voor de politie. Ze zeggen dat het geld doelmatiger besteed moet worden, onder meer voor betere opleiding en training.
In Minneapolis is 25 mei door toedoen van agenten een 46-jarige verdachte, George Floyd, overleden na zijn ruwe aanhouding. Biden bezoekt volgens Amerikaanse media later op maandag nabestaanden van Floyd in het Texaanse Houston, waar Floyd dinsdag wordt begraven.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
6 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.
5 uur geleden