Biden wil dat Trump tv-toespraak houdt na 'aanval op democratie'
WASHINGTON (ANP) - De volgende president van de Verenigde Staten, Joe Biden, wil dat de aanstaande ex-president Donald Trump onmiddellijk een televisietoespraak houdt na de bestorming van het Capitool. Daarin moet Trump de grondwet beschermen en de bestormers oproepen om te vertrekken, zei Biden.
Volgens de Democraat is de bestorming een "aanval op democratie", een "donker moment" en een "verschrikkelijk vertoning", uitgevoerd door "een kleine groep extremisten en gericht op wetteloosheid". Wat een president zegt, maakt uit, benadrukt Biden: "op zijn best kunnen woorden inspireren. Op zijn slechtst kunnen woorden opruien."
Biden zegt ook dat de bestorming niet weergeeft waar Amerika voor staat. "In de komende vier jaar moeten we democratie, fatsoen, eer, respect en de rechtsstaat herstellen. Amerika staat voor eer, fatsoen, respect, tolerantie."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
11 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
12 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
12 uur geleden