Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil dat G20 Rusland eruit zetten

Biden wil dat G20 Rusland eruit zetten

BRUSSEL (ANP) - De G20 moeten Rusland weren uit de groep van 's werelds belangrijkste economieën, vindt de Amerikaanse president Joe Biden. Rusland zou niet langer deel kunnen uitmaken van het gezelschap door de oorlog die het voert tegen Oekraïne.

Biden tekende na afloop van een top met de G7, waarin zeven van de belangrijkste westerse industrielanden zitten, aan dat de kwestie aan de G20 is. Andere G20-leden als China en Indonesië hebben al uitgesproken dat ze Rusland er niet uit willen zetten. Als het bij die weigering blijft, moet de G20 voor volgende bijeenkomsten ten minste ook Oekraïne uitnodigen, vindt Biden.

Indonesië, dat op het ogenblik de G20 voorzit, heeft voor komend najaar een top belegd. Rusland is uitgenodigd en president Vladimir Poetin is van plan de top bij te wonen.

De G20 is een internationaal forum gericht op economische samenwerking en stabiliteit. Van de twintig leden zijn waarschijnlijk ook bijvoorbeeld India en Brazilië geen voorstander van een boycot van Rusland.

Rusland hoorde ooit ook bij de G7, toen nog de G8. Maar de VS, Canada, Japan, Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk wezen Moskou acht jaar geleden de deur na de inlijving van het Oekraïense schiereiland de Krim.

Meer uit Buitenland

Twaalf doden door vliegtuigongeluk in Amerikaanse staat Missouri

BUTLER (SNP/RTR) - Door een vliegtuigongeluk in de Amerikaanse staat Missouri zijn twaalf mensen omgekomen. Volgens de staatspolitie gebeurde het ongeval nabij de Butler Memorial Airport.

40 minuten geleden
Protest in Genève tegen G7 mondt uit in confrontatie met politie

GENÈVE (ANP/AFP/RTR/DPA) - In Genève is een demonstratie tegen de aankomende G7-top uitgelopen op een confrontatie met de politie. Demonstranten gooiden met flessen, stenen, stukken beton en vuurwerk naar de politie, die reageerde met traangas en waterkanonnen.

1 uur geleden
Zeker zes doden na botsing helikopters boven Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een botsing tussen twee helikopters boven de Braziliaanse stad Rio de Janeiro zijn zeker zes mensen om het leven gekomen, meldt de brandweer.

1 uur geleden
Zwitsers verwerpen bevolkingslimiet in referendum

BERN (ANP) - Er komt geen bevolkingslimiet in Zwitserland. De Zwitserse bevolking heeft een voorstel daartoe verworpen in een referendum. 55 procent stemde tegen het plan.

3 uur geleden
Israël negeert bestand in Gaza met nieuwe dodelijke aanvallen

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen en geweervuur ​​hebben zondag minstens zes Palestijnen in de Gazastrook het leven gekost, aldus lokale gezondheidsfunctionarissen.

4 uur geleden
Iran trekt onderhandelingen met VS in twijfel na aanval

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Na de nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon trekt de Iraanse onderhandelaar Mohammed Bagher Ghalibaf de onderhandelingen met de Verenigde Staten in twijfel, net nu een deal tussen de beide landen dichtbij leek. In een bericht op X schrijft hij dat het "niet mogelijk is om door te gaan op de ingeslagen weg".

6 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op zuidelijke buitenwijken van Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Volgens de Libanese autoriteiten zijn daarbij zeker drie mensen omgekomen.

8 uur geleden