Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil Amerikanen deel studieschuld kwijtschelden

Biden wil Amerikanen deel studieschuld kwijtschelden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Joe Biden is van plan Amerikanen een deel van hun studieschuld kwijt te schelden, meldt The Washington Post op basis van anonieme regeringsbronnen. Het plan van het Witte Huis zou van toepassing zijn op Amerikanen met een studieschuld die in 2021 minder dan 150.000 dollar verdienden.

Volgens The Washington Post zal een bedrag van 10.000 dollar (zo'n 9300 euro) per lener worden kwijtgescholden. Vlak na het verschijnen van het krantenartikel ontkende het Witte Huis dit: de hoogte van het bedrag is nog niet vastgesteld.

Maar mocht de regering-Biden alsnog uitkomen op 10.000 dollar per lener, dan komt dit volgens een onderzoek door de New Yorkse afdeling van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank, neer op het kwijtschelden van 321 miljard dollar aan federale studieleningen. Voor bijna 12 miljoen Amerikanen zou een kwijtschelding van die grootte betekenen dat hun hele studieschuld vervalt.

Hoger bedrag

Het kwijtschelden van studentenschulden is een politieke prioriteit voor veel Democraten, ook omdat zo'n maatregel populair is bij jongere en hoger opgeleide kiezers, die doorgaans Democratisch stemmen. Zij zouden erdoor gemotiveerd worden in grotere getale te stemmen tijdens de tussentijdse verkiezingen in november.

De progressieve tak van de Democratische Partij zet echter in op kwijtschelding van een veel hoger bedrag per lener dan de genoemde 10.000 dollar. Bedragen tot aan 50.000 dollar per lener worden genoemd. Biden is echter terughoudend zijn bevoegdheden in te zetten hiervoor. In plaats daarvan heeft Biden het Congres gevraagd een wet aan te nemen die schulden kwijtscheldt die hij dan zou kunnen ondertekenen. Dergelijke wetsvoorstellen komen echter niet door de Senaat, waar de Democraten slechts een minimale meerderheid hebben.

Aankondiging volgende week

Biden had oorspronkelijk de kwijtschelding dit weekend in een toespraak op de Universiteit van Delaware willen aankondigen, schrijft The Washington Post. Die toespraak is echter afgezegd omdat de president dan in Texas is vanwege de schietpartij afgelopen week op een basisschool daar. De aankondiging zal nu vermoedelijk in de loop van volgende week komen.

Momenteel is de terugbetaling van via de federale overheid afgesloten studieleningen overigens opgeschort vanwege de coronapandemie, maar die maatregel loopt eind augustus af. Het is niet duidelijk of de regering van plan is de betalingsverplichting in september te hervatten.

Meer uit Buitenland

Zondag meer dan 10.000 vertraagde vluchten in VS door shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Door de shutdown van overheidsdiensten hebben luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten zondag meer dan 2700 vluchten geschrapt en ruim 10.000 vertraagd. Sinds het begin van de aanhoudende overheidssluiting waren er niet zoveel verstoringen.

42 minuten geleden
Ook Trump stelt dat shutdown snel voorbij kan zijn

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De sluiting van de Amerikaanse overheid, de zogenoemde shutdown, is volgens Donald Trump snel voorbij. De Amerikaanse president liet zondagavond aan verslaggevers weten dat "we steeds dichter bij het einde van de shutdown komen".

46 minuten geleden
31 doden bij geweld in gevangenis in Ecuador

MACHALA (ANP/AFP) - In een gevangenis in het Ecuadoraanse Machala zijn zondag 31 gedetineerden om het leven gekomen en tientallen anderen gewond geraakt bij geweldsincidenten, heeft de gevangenisautoriteit bekendgemaakt.

3 uur geleden
Media: Senatoren VS akkoord over einde shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten hebben Republikeinen en Democraten in de Senaat een akkoord bereikt om de federale overheid tot 30 januari te financieren, zeggen bronnen tegen Politico en CNN. Dat zou het einde van de huidige shutdown betekenen.

4 uur geleden
VN bezorgd om toenemende hitte in vluchtelingenkampen

BELÉM (ANP) - Het aantal extreem hete dagen in vijftien vluchtelingenkampen die het vaakst te maken hebben met hitte is in 2050 zeker verdubbeld. Dat is reden tot zorg, meldt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in een maandag gepubliceerd rapport. Tussen 2007 en 2016 hadden de kampen gemiddeld zo'n 101 extreem hete dagen per jaar. In 2050 zijn dat er naar verwachting 202.

7 uur geleden
Blue Origin stelt lancering Marsmissie op laatste moment uit

CAPE CANAVERAL (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin heeft zondag de lancering uitgesteld van een missie die twee ruimtevaartuigen richting Mars moet sturen. Het zou de eerste Marsmissie worden van het bedrijf van multimiljardair Jeff Bezos, maar de start vanaf Cape Canaveral in Florida werd op het laatste moment afgeblazen.

8 uur geleden
Tientallen gewonden door botsing treinen in Slowakije

BRATISLAVA (ANP/RTR) - Door een botsing tussen twee passagierstreinen in Slowakije zijn volgens de autoriteiten tientallen mensen gewond geraakt. Nieuwssite DennÍk N schrijft dat er ongeveer dertig gewonden zijn.

9 uur geleden