Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil Amerikaanse uitstoot van methaan terugdringen

Biden wil Amerikaanse uitstoot van methaan terugdringen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden wil de uitstoot van methaan in zijn land flink terugdringen. Van dat broeikasgas komen grote hoeveelheden vrij via lekkages bij onder meer olie-, gas- en mijnbouwbedrijven. Methaan is na CO2 de grootste oorzaak van klimaatverandering en is daarom een belangrijk onderwerp op de klimaattop COP26 in Glasgow, waar Biden ook aanwezig is.

Volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) was de fossiele industrie vorig jaar de oorzaak van bijna een derde van alle methaan die door menselijk handelen vrijkwam. Oplossingen als reparaties van lekkages zijn volgens de organisatie relatief goedkoop. Methaan is het hoofdbestanddeel van aardgas. Daarnaast komt het Amerikaanse ministerie van Landbouw met een plan dat boeren aanmoedigt om methaan te benutten en te verkopen.

In oktober waarschuwde het IEA nog dat er snel actie nodig is binnen de olie- en gasindustrie en de mijnbouw. Om netto nul broeikasgassen uit te stoten in 2050 moeten energiebedrijven over negen jaar namelijk al 75 procent minder methaan uitstoten, zo schat het agentschap in.

Op de klimaattop in Glasgow wordt naar onder meer de Verenigde Staten gekeken voor leiderschap. Het land is de op een na grootste uitstoter van broeikasgassen ter wereld. President Biden heeft zich tot doel gesteld om de uitstoot van broeikasgassen tegen 2030 met meer dan 50 procent te reduceren.

Meer uit Buitenland

Journalistieke ngo: meer dan honderd journalisten gedood in 2025

NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.

21 minuten geleden
Teheran noemt Trumps uitspraken over Iran 'grote leugens'

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.

1 uur geleden
Premiers China en Duitsland willen meer economische samenwerking

BEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".

1 uur geleden
Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

3 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

4 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

4 uur geleden
Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

5 uur geleden