Biden wil als president 'verenigen in plaats van verdelen'
WILMINGTON (ANP) - Joe Biden stelt zich als nieuwe president van de Verenigde Staten het doel "niet te verdelen, maar te verenigen". Dat zei de Democraat op zijn overwinningsrally in Wilmington (Delaware), waar hij ook de winst op president Donald Trump officieel opeiste.
"Ik beloof een president te zijn die er niet op uit is verdeling te zaaien, maar juist wil verenigen", zei Biden. "Een die geen rode of blauwe staten ziet, maar Verenigde Staten. Ik zal met heel mijn hart werken om het vertrouwen van het hele volk te winnen." De nieuw verkozen president stelde dat de Amerikanen hem een "duidelijke, overtuigende" overwinning hebben bezorgd. "Een overwinning voor ons, het volk."
Sprekend op de bijeenkomst in zijn woonplaats stelde Biden dat nu het moment is voor de Verenigde Staten om "te helen". Hij sprak uit maandag een 'coronavirus task force' in te stellen die als taak krijgt de coronapandemie te bestrijden en zal bestaan uit vooraanstaande wetenschappers en deskundigen. "Dat plan zal worden gebouwd op een fundament van wetenschap", aldus Biden.
De kersverse president richtte zich ook tot de Amerikanen die voor Trump hadden gestemd en riep beide kampen op tot verzoening en begrip. "Ik snap jullie teleurstelling. Ik heb zelf een paar keer verloren", zei Biden, verwijzend naar zijn eerdere pogingen het presidentschap binnen te slepen. "Maar laten we elkaar nu een kans geven. Het is tijd de harde retoriek achterwege te laten, elkaar weer te zien en weer naar elkaar te luisteren. We moeten stoppen onze tegenstanders als vijanden te behandelen. Het zijn onze vijanden niet. Het zijn Amerikanen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
10 uur geleden