Biden wil alleen ruim voor verkiezingen in debat met Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wil uitsluitend ruim voor de verkiezingen in november in debat met zijn rivaal Donald Trump. Die heeft inmiddels zijn aanbod geaccepteerd voor confrontaties op televisie in juni en september.
De Democraat Biden heeft geen zin in de drie traditionele najaarsdebatten. Hij deed daarom de oproep aan zijn Republikeinse uitdager voor discussies eerder dit jaar, meldde The Washington Post. Trump reageerde op zijn sociale medium Truth Social: "Ik ben bereid om met Crooked (Schurk) Joe te debatteren op de twee voorgestelde momenten in juni en september."
Hij zei ook te hopen op meer dan twee debatten. Ook wil hij "voor de opwinding" een zeer grote locatie, "hoewel Biden zogenaamd bang is voor menigten. Dat is alleen maar omdat hij ze niet krijgt."
Vicepresidentschap
Biden stelde verder een debat in juli voor tussen de kandidaten voor het vicepresidentschap. Dat zou zijn na de grote Republikeinse bijeenkomst om Trump officieel als kandidaat te nomineren, en voor de Democratische nominatieconventie.
"Donald Trump verloor twee debatten van mij in 2020 en sindsdien is hij niet meer komen opdagen voor een debat. Nu doet hij alsof hij weer met me wil debatteren. Nou, maak mijn dag goed, vriend. Ik doe het zelfs twee keer," zei Biden in de videoboodschap.
Woensdagen
De president verwees ook naar het strafproces tegen Trump in New York, dat steeds op woensdag wordt onderbroken: "Laten we de data kiezen, Donald. Ik hoor dat je op woensdagen vrij bent."
De drie najaarsbijeenkomsten, die dit jaar dus klaarblijkelijk niet doorgaan, werden steeds georganiseerd door een speciale commissie van Democraten en Republikeinen.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.
8 uur geleden