Biden wil alleen ruim voor verkiezingen in debat met Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wil uitsluitend ruim voor de verkiezingen in november in debat met zijn rivaal Donald Trump. Die heeft inmiddels zijn aanbod geaccepteerd voor confrontaties op televisie in juni en september.
De Democraat Biden heeft geen zin in de drie traditionele najaarsdebatten. Hij deed daarom de oproep aan zijn Republikeinse uitdager voor discussies eerder dit jaar, meldde The Washington Post. Trump reageerde op zijn sociale medium Truth Social: "Ik ben bereid om met Crooked (Schurk) Joe te debatteren op de twee voorgestelde momenten in juni en september."
Hij zei ook te hopen op meer dan twee debatten. Ook wil hij "voor de opwinding" een zeer grote locatie, "hoewel Biden zogenaamd bang is voor menigten. Dat is alleen maar omdat hij ze niet krijgt."
Vicepresidentschap
Biden stelde verder een debat in juli voor tussen de kandidaten voor het vicepresidentschap. Dat zou zijn na de grote Republikeinse bijeenkomst om Trump officieel als kandidaat te nomineren, en voor de Democratische nominatieconventie.
"Donald Trump verloor twee debatten van mij in 2020 en sindsdien is hij niet meer komen opdagen voor een debat. Nu doet hij alsof hij weer met me wil debatteren. Nou, maak mijn dag goed, vriend. Ik doe het zelfs twee keer," zei Biden in de videoboodschap.
Woensdagen
De president verwees ook naar het strafproces tegen Trump in New York, dat steeds op woensdag wordt onderbroken: "Laten we de data kiezen, Donald. Ik hoor dat je op woensdagen vrij bent."
De drie najaarsbijeenkomsten, die dit jaar dus klaarblijkelijk niet doorgaan, werden steeds georganiseerd door een speciale commissie van Democraten en Republikeinen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
42 seconden geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
3 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
4 uur geleden