Biden wil alleen ruim voor verkiezingen in debat met Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wil uitsluitend ruim voor de verkiezingen in november in debat met zijn rivaal Donald Trump. Die heeft inmiddels zijn aanbod geaccepteerd voor confrontaties op televisie in juni en september.
De Democraat Biden heeft geen zin in de drie traditionele najaarsdebatten. Hij deed daarom de oproep aan zijn Republikeinse uitdager voor discussies eerder dit jaar, meldde The Washington Post. Trump reageerde op zijn sociale medium Truth Social: "Ik ben bereid om met Crooked (Schurk) Joe te debatteren op de twee voorgestelde momenten in juni en september."
Hij zei ook te hopen op meer dan twee debatten. Ook wil hij "voor de opwinding" een zeer grote locatie, "hoewel Biden zogenaamd bang is voor menigten. Dat is alleen maar omdat hij ze niet krijgt."
Vicepresidentschap
Biden stelde verder een debat in juli voor tussen de kandidaten voor het vicepresidentschap. Dat zou zijn na de grote Republikeinse bijeenkomst om Trump officieel als kandidaat te nomineren, en voor de Democratische nominatieconventie.
"Donald Trump verloor twee debatten van mij in 2020 en sindsdien is hij niet meer komen opdagen voor een debat. Nu doet hij alsof hij weer met me wil debatteren. Nou, maak mijn dag goed, vriend. Ik doe het zelfs twee keer," zei Biden in de videoboodschap.
Woensdagen
De president verwees ook naar het strafproces tegen Trump in New York, dat steeds op woensdag wordt onderbroken: "Laten we de data kiezen, Donald. Ik hoor dat je op woensdagen vrij bent."
De drie najaarsbijeenkomsten, die dit jaar dus klaarblijkelijk niet doorgaan, werden steeds georganiseerd door een speciale commissie van Democraten en Republikeinen.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
9 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
9 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
10 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
12 uur geleden