Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil alleen ruim voor verkiezingen in debat met Trump

Biden wil alleen ruim voor verkiezingen in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wil uitsluitend ruim voor de verkiezingen in november in debat met zijn rivaal Donald Trump. Die heeft inmiddels zijn aanbod geaccepteerd voor confrontaties op televisie in juni en september.

De Democraat Biden heeft geen zin in de drie traditionele najaarsdebatten. Hij deed daarom de oproep aan zijn Republikeinse uitdager voor discussies eerder dit jaar, meldde The Washington Post. Trump reageerde op zijn sociale medium Truth Social: "Ik ben bereid om met Crooked (Schurk) Joe te debatteren op de twee voorgestelde momenten in juni en september."

Hij zei ook te hopen op meer dan twee debatten. Ook wil hij "voor de opwinding" een zeer grote locatie, "hoewel Biden zogenaamd bang is voor menigten. Dat is alleen maar omdat hij ze niet krijgt."

Vicepresidentschap

Biden stelde verder een debat in juli voor tussen de kandidaten voor het vicepresidentschap. Dat zou zijn na de grote Republikeinse bijeenkomst om Trump officieel als kandidaat te nomineren, en voor de Democratische nominatieconventie.

"Donald Trump verloor twee debatten van mij in 2020 en sindsdien is hij niet meer komen opdagen voor een debat. Nu doet hij alsof hij weer met me wil debatteren. Nou, maak mijn dag goed, vriend. Ik doe het zelfs twee keer," zei Biden in de videoboodschap.

Woensdagen

De president verwees ook naar het strafproces tegen Trump in New York, dat steeds op woensdag wordt onderbroken: "Laten we de data kiezen, Donald. Ik hoor dat je op woensdagen vrij bent."

De drie najaarsbijeenkomsten, die dit jaar dus klaarblijkelijk niet doorgaan, werden steeds georganiseerd door een speciale commissie van Democraten en Republikeinen.

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO moet VS helpen bij het verkrijgen van Groenland

WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".

33 minuten geleden
Lavrov: onderhandelingen over bestand pas na vredesakkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.

35 minuten geleden
Oekraïens parlement stemt voor Fedorov als minister van Defensie

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.

42 minuten geleden
Macron waarschuwt voor gevolgen bij Amerikaanse inname Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".

55 minuten geleden
Dodental treinongeluk Thailand loopt op

BANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.

56 minuten geleden
Coalitiepartner Japan: premier ontbindt Lagerhuis komende week

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.

1 uur geleden
Oekraïne moet zoveel mogelijk defensiemateriaal in Europa kopen

BRUSSEL (ANP) - 60 van de 90 miljard euro van de EU-lening voor Oekraïne voor 2026 en 2027 is bedoeld voor aankoop van militair materiaal, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Dat moet vooral in Europa worden gekocht. Alleen als het benodigde materiaal niet in Europa te koop is of niet op tijd kan worden geleverd, kan het buiten Europa worden aangeschaft.

1 uur geleden