Biden: westerse landen moeten Oekraïne blijven steunen
BERLIJN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden dringt er bij het Westen op aan Oekraïne te blijven steunen in de strijd tegen de Russische invasietroepen. "Nu Oekraïne een zware winter tegemoet gaat, moeten we onze vastberadenheid volhouden", zei hij tijdens een bezoek aan Berlijn.
Biden erkende dat "de kosten hoog zijn". Hij benadrukte echter dat ze dragelijk zijn als je ze vergelijkt met de lasten in een wereld "waar agressie de overhand heeft, waar grote staten kleinere staten aanvallen en pesten, gewoon omdat ze dat kunnen."
De oproep kwam terwijl de naderende Amerikaanse presidentsverkiezingen zorgen baren over de omvang van Washingtons eigen vastberadenheid, stellen waarnemers. De Republikeinse kandidaat Donald Trump heeft aangegeven dat hij terughoudender zal zijn dan Biden om Oekraïne te blijven steunen. Bij een overwinning van Trump zou Kyiv zijn grootste militaire en financiële steunpilaar kunnen verliezen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
23 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
5 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
9 uur geleden