Biden: wereld verliest met Carter buitengewoon leider
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft gereageerd op het overlijden van Jimmy Carter, een van zijn voorgangers. "Amerika en de wereld hebben vandaag een buitengewoon leider en staatsman verloren", schrijft Biden in een verklaring. Ook kondigde hij aan dat Carter een staatsbegrafenis zal krijgen in Washington.
Biden noemt zijn partijgenoot Carter "een goede vriend". "Maar wat zo bijzonder is aan Jimmy Carter, is dat miljoenen mensen in Amerika en de rest van de wereld, die hem nooit hebben ontmoet, hem ook als een dierbare vriend beschouwen." Biden roemt Carters vredesinspanningen. "Hij redde, hielp en veranderde de levens van mensen over de hele wereld."
Biden sprak zijn steun uit aan de familie van Carter. Ook doet hij een oproep aan "alle" jonge mensen: "bestudeer Jimmy Carter, een man van principes, geloof en nederigheid. Hij liet zien dat we een grootse natie zijn, omdat we een goed volk zijn".
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP) - Acteur RJ Mitte, bekend van de serie Breaking Bad, is op 34-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media maandag. Vertegenwoordigers van de acteur hebben nog geen doodsoorzaak bekendgemaakt. Volgens TMZ gaat het om zelfdoding, maar dat is niet officieel bevestigd.
1 minuut geledenGOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.
4 uur geledenURZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.
4 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft opgeroepen tot nationale eenheid in aanloop naar een referendum in Alberta. In die olierijke provincie stemmen kiezers deze maand over de vraag of ze werk willen maken van onafhankelijkheid.
5 uur geleden