Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: we zijn voorbereid op omikronvariant

Biden: we zijn voorbereid op omikronvariant

WASHINGTON (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse president Joe Biden zijn de Verenigde Staten voorbereid op de snel oprukkende omikronvariant van het coronavirus. In een toespraak tot de bevolking vanuit het Witte Huis benadrukte hij dat er inmiddels veel meer kennis is, en dat 200 miljoen Amerikanen volledig zijn gevaccineerd.

"Dit is niet maart 2020", aldus Biden, verwijzend naar het begin van de pandemie. "We moeten gewoon gefocust blijven. We zouden ons allemaal zorgen moeten maken over omikron, maar niet in paniek raken."

Hij deed een dringend beroep op de enorme groep ongevaccineerden alsnog een prik te halen. Hij waarschuwde dat zij een goede reden hebben om bezorgd te zijn. "Zij hebben een aanzienlijker hoger risico in het ziekenhuis te belanden of zelfs te sterven", aldus de president over de 1 op 4 Amerikaanse volwassenen die niet volledig is ingeënt.

Legerpersoneel

In de strijd tegen omikron, en uit vrees voor veel ongevaccineerde zieken, wordt de test-, vaccinatie- en ziekenhuiscapaciteit uitgebreid. Het Witte Huis had al aangekondigd dat duizend man medisch legerpersoneel wordt gemobiliseerd die indien nodig meteen kunnen worden ingezet. Ook komen 500 miljoen sneltests voor thuisgebruik beschikbaar die Amerikanen vanaf januari gratis kunnen bestellen.

De Verenigde Staten overwegen verder hun reisverbod voor verscheidene landen in zuidelijk Afrika binnenkort op te heffen. In die regio dook omikron voor het eerst op. Biden kondigde voor de komende dagen overleg aan.

Meer uit Buitenland

Palestijnse tieners gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Twee Palestijnse tieners zijn woensdag om het leven gekomen bij een aanval van militante Israëlische kolonisten en legereenheden op hun dorp op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied. Dat meldden lokale functionarissen en het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

35 minuten geleden
VS-rechter blokkeert decreet Trump dat geboorterecht beperkt

WASHINGTON (ANP) - Een federale rechter heeft voorkomen dat de regering-Trump een nieuw presidentieel decreet uitvoert dat het aantal personen beperkt dat in aanmerking komt voor staatsburgerschap op grond van geboorteplaats. Het decreet wilde een einde maken aan het verstrekken van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten.

40 minuten geleden
Spanjaarden demonstreren tegen aanpak migrantencrisis Ceuta

CEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.

3 uur geleden
Trump: aanval op Iran duurt niet te lang, we slaan zo weer toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.

5 uur geleden
Maltese zakenman vrijgesproken in moordzaak journalist Galizia

VALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.

5 uur geleden
EU-landen zeggen Kyiv extra luchtafweer toe, geen details bekend

WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.

8 uur geleden
Kallas: steun EU voor visabeperkingen voor Russen groeit

WICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.

8 uur geleden