Biden waarschuwt voor klimaatverandering in beschadigd New York
NEW YORK (ANP) - De schade die natuurgeweld recent heeft aangericht in de Verenigde Staten toont aan dat de klimaatverandering levens en inkomens ernstig bedreigt. President Joe Biden zei dat bij een bezoek aan de wijk Queens in New York, waar mensen in hun huis zijn gestorven door zware regenval en overstromingen. "We kunnen het stoppen voordat het erger wordt", zei hij op een persconferentie.
Biden wees op de natuurbranden in Californië, en de slachtoffers die orkaan Ida heeft gemaakt in de staten Louisiana, New Jersey, New York en in mindere mate Pennsylvania. "We hebben allemaal gezien dat dit er echt toe doet", verwoordde Biden de impact van natuurrampen. "Iedereen werkt zich uit de naad", prees hij hulpverleners en andere landgenoten. Het is volgen hem een "crisis van iedereen".
Een op de drie Amerikanen is geraakt door extreem weer, aldus Biden. "Ik heb de prijs die mensen betalen met eigen ogen gezien." Opnieuw verzekerde hij dat er hulp is zolang het nodig is.
Actie groot belang
Het is echt van het grootste belang nu actie te ondernemen, zei de president over de grote COP26-klimaatconferentie die dit najaar in Glasgow wordt gehouden. De VS zijn volgens hem vastbesloten de uitstoot van broeikasgassen in 2050 terug te dringen tot nul. "We moeten de rest van de wereld in beweging brengen."
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
11 uur geleden