Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden waarschuwt voor klimaatverandering in beschadigd New York

Biden waarschuwt voor klimaatverandering in beschadigd New York

NEW YORK (ANP) - De schade die natuurgeweld recent heeft aangericht in de Verenigde Staten toont aan dat de klimaatverandering levens en inkomens ernstig bedreigt. President Joe Biden zei dat bij een bezoek aan de wijk Queens in New York, waar mensen in hun huis zijn gestorven door zware regenval en overstromingen. "We kunnen het stoppen voordat het erger wordt", zei hij op een persconferentie.

Biden wees op de natuurbranden in Californië, en de slachtoffers die orkaan Ida heeft gemaakt in de staten Louisiana, New Jersey, New York en in mindere mate Pennsylvania. "We hebben allemaal gezien dat dit er echt toe doet", verwoordde Biden de impact van natuurrampen. "Iedereen werkt zich uit de naad", prees hij hulpverleners en andere landgenoten. Het is volgen hem een "crisis van iedereen".

Een op de drie Amerikanen is geraakt door extreem weer, aldus Biden. "Ik heb de prijs die mensen betalen met eigen ogen gezien." Opnieuw verzekerde hij dat er hulp is zolang het nodig is.

Actie groot belang

Het is echt van het grootste belang nu actie te ondernemen, zei de president over de grote COP26-klimaatconferentie die dit najaar in Glasgow wordt gehouden. De VS zijn volgens hem vastbesloten de uitstoot van broeikasgassen in 2050 terug te dringen tot nul. "We moeten de rest van de wereld in beweging brengen."

Meer uit Buitenland

Duitsland: hulp aan Gaza te weinig, te laat en te langzaam

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering vindt dat de hulpgoederen die nu Gaza binnenkomen lang niet toereikend zijn. "Dit is veel te weinig, te laat en te langzaam", aldus een woordvoerder. Duitsland vindt dat er meer vaart gemaakt moet worden.

14 minuten geleden
Trump meldt voltooiing gevangenenruil tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat Oekraïne en Rusland "net een grote gevangenenruil hebben voltooid" en dat die "binnenkort van kracht zal worden". Het is niet duidelijk wat hij daar precies mee bedoelt.

15 minuten geleden
Bijna 300 werkers vast in Zuid-Afrikaanse goudmijn

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Door problemen met een van de schachten van een goudmijn nabij Johannesburg, zitten 289 mijnwerkers ondergronds vast. Het mijnbouwbedrijf Sibanye zegt dat ze allemaal veilig zijn en dat gewerkt wordt aan een plan om ze naar boven te halen.

3 uur geleden
Burgerbescherming meldt doden en tientallen gewonden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Gaza hebben sinds middernacht (lokale tijd) aan zestien mensen het leven gekost, meldt de burgerbescherming vrijdag. De aanvallen vonden plaats in meerdere gebieden, meldt Mohammed al-Mughayyir van de instantie aan persbureau AFP.

3 uur geleden
Dodental door overstromingen in Australië loopt op

SYDNEY (ANP/DPA) - Het dodental van de overstromingen in het zuidoosten van Australië is opgelopen naar minstens vier. De kust van de staat New South Wales is getroffen door hevige stortregens. Die nemen vrijdag naar verwachting af, maar het overstromingsgevaar is nog niet geweken.

8 uur geleden
Amnesty: geweld tegen vrouwelijke demonstranten in Georgië

LONDEN (ANP) - Sinds de pro-Europese en anti-regeringsprotesten in 2024 gebruikt de Georgische politie steeds vaker gendergerelateerd geweld tegen vrouwelijke demonstranten. Dat concludeert Amnesty International vrijdag in een nieuw onderzoek.

8 uur geleden
Schutter Joods Museum in Washington aangeklaagd voor moord

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De 31-jarige man die ervan wordt verdacht vandaag een jong stel te hebben doodgeschoten bij het Capital Jewish Museum in Washington, wordt aangeklaagd voor moord. Er wordt onderzocht of hij werd gemotiveerd door haat en terrorisme. Dat zei waarnemend openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdagavond.

9 uur geleden