Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden waarschuwt voor acties bij nieuwe cyberaanvallen Rusland

Biden waarschuwt voor acties bij nieuwe cyberaanvallen Rusland

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft tegen zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gezegd dat de Verenigde Staten actie zullen ondernemen als er nieuwe cyberaanvallen op Amerikaanse doelen worden uitgevoerd. Dat zei hij tijdens een persconferentie na zijn eerste ontmoeting met Poetin in het Zwitserse Genève.

"Hij weet dat er gevolgen zullen zijn", aldus Biden, verwijzend naar sancties die Rusland eerder opgelegd kreeg. De VS beschuldigen de Russen van inmenging in de presidentsverkiezingen en het hacken van Amerikaanse bedrijven, iets wat het Kremlin ontkent. Volgens Biden verzwakken Poetins acties de wereldwijde positie van zijn land. "Zijn geloofwaardigheid wereldwijd neemt af."

De staatshoofden spraken in Genève ook over de mensenrechten in Rusland. Biden noemde de behandeling van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni. Zijn gevangenschap wordt internationaal bekritiseerd. Biden verklaarde dat de gevolgen voor Rusland "verwoestend" zullen zijn als Navalni zal overlijden. Andere onderwerpen die aan bod kwamen waren kernwapens, de uitwisseling van gevangenen en Oost-Oekraïne.

G7-top

De gevoerde gesprekken waren volgens Biden "goed en positief". Poetin omschreef het overleg eerder op de avond als "constructief", nadat hij bekendmaakte dat zij hun ambassadeurs weer naar elkaars landen sturen. Volgens Biden waren beide leiders het niet over alle onderwerpen eens, maar kreeg hij wel de kans om uit te leggen hoe de VS over bepaalde zaken denkt.

Biden arriveerde vorige week woensdag in het Verenigd Koninkrijk, waar hij de G7-top bijwoonde en het koningshuis ontmoette. Hij reisde vervolgens door naar België voor bijeenkomsten van de NAVO en de Europese Unie. Het bezoek aan Europa werd afgesloten met de ontmoeting met Poetin. Na zijn persconferentie vertrok hij naar de luchthaven.

Meer uit Buitenland

Ook nieuwste zoekactie naar rampvlucht MH370 leverde niets op

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De grote zoekactie naar vlucht MH370, die eind vorig jaar begon, heeft niets opgeleverd. Er is een gebied van 15.000 vierkante kilometer afgezocht, maar dat resulteerde niet in "bevindingen die de locatie van het wrak bevestigen", melden de Maleisische autoriteiten. Deze zondag is het precies twaalf jaar geleden dat de Boeing 777 van Malaysia Airlines met 239 mensen aan boord vermist raakte. Onder hen was één Nederlander.

42 minuten geleden
Staatsmedia Iran: doden bij aanvallen van Israël en VS op olie

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.

2 uur geleden
Media: overeenstemming over nieuwe hoogste leider Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.

3 uur geleden
Luchtalarm Israël na raketlanceringen, geen slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.

3 uur geleden
Koeweit en Verenigde Arabische Emiraten melden aanvallen Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.

3 uur geleden
President Iran: mijn opmerkingen zijn verkeerd geïnterpreteerd

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.

3 uur geleden
Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

5 uur geleden