Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden waarschuwt bedrijven voor Russische cyberaanvallen

Biden waarschuwt bedrijven voor Russische cyberaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft bedrijven in de Verenigde Staten gewaarschuwd voor Russische cyberaanvallen vanwege de westerse sancties tegen Rusland over de oorlog in Oekraïne. Volgens Biden is er informatie van de inlichtingendiensten dat Moskou naar manieren kijkt om cyberaanvallen uit te voeren op Amerikaanse ondernemingen.

Biden dringt er dan ook bij bedrijven op aan de cyberverdediging onmiddellijk te versterken. Volgens de president zorgen de harde sancties voor ongekende schade aan de Russische economie.

Hij zegt dat de meeste belangrijke infrastructuur in de Verenigde Staten in handen is van private bedrijven en dat zij meer moeten doen om hun "digitale deuren" te sluiten. Volgens Biden behoren cyberaanvallen op infrastructuur tot de middelen van Rusland om terug te slaan in een conflict.

Meer uit Financieel

Waarde bitcoin boven 112.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. De waarde van 's werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 22.00 uur (Nederlandse tijd) kortstondig voorbij 112.000 dollar.

15 minuten geleden
London Tunnels wil na jaar alweer weg van Damrak

AMSTERDAM (ANP) - London Tunnels wil na een jaar alweer van het Damrak verdwijnen. Het Britse bedrijf maakte in juni vorig jaar zijn debuut op de Amsterdamse beurs om geld op te halen om in Londen een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen. Nu denkt de onderneming dat Beursplein 5 toch niet de meest effectieve of kostenefficiënte weg is om de benodigde financiering veilig te stellen.

2 uur geleden
Rederijvereniging schrikt van nieuwste aanvallen Rode Zee

ROTTERDAM (ANP) - De manier waarop Houthi-rebellen het vrachtschip Magic Seas tot zinken hebben gebracht in de Rode Zee is enorm schrikken, zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). "Ik schrik daarvan, het ziet er zo professioneel uit", vindt KVNR-directeur Annet Koster over verspreide beelden van de aanval op de Magic Seas.

3 uur geleden
Rechter wijst claim tegen ABN AMRO namens groep mkb'ers af

AMSTERDAM (ANP) - Het is Stichting Massaschade & Consument niet gelukt om met een rechtszaak tegen ABN AMRO compensatie af te dwingen voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zou hebben betaald. De organisatie stelde dat veel mkb'ers met een doorlopend krediet met variabel rentetarief zijn gedupeerd doordat de bank hun rente na 2008 niet liet meedalen met de marktrente. De rechtbank in Amsterdam oordeelt dat de ondernemers namens wie de claim is ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaart Stichting Massaschade & Consument niet-ontvankelijk.

3 uur geleden
Trump kondigt weer heffingen aan voor reeks landen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw importheffingen aangekondigd voor een reeks landen. Het gaat om landen die de afgelopen maanden geen handelsdeals met de Verenigde Staten wisten te sluiten.

4 uur geleden
Karremans omarmt 'belangrijk' OESO-rapport over economie

DEN HAAG (ANP) - Demissionair economieminister Vincent Karremans omarmt grotendeels het woensdag verschenen OESO-rapport over de Nederlandse economie. Vooral het advies om een zuinig begrotingsbeleid te blijven voeren, spreekt de VVD-bewindsman aan.

4 uur geleden
Beleggers in Europa schuiven handelszorgen weer wat terzijde

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten gesloten, ondanks de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om tarieven in te voeren op koper en medicijnen. Beleggers leken hun zorgen over de handelsoorlog daarmee enigszins terzijde te schuiven, nu ook duidelijk is dat Washington andere landen nog tot 1 augustus geeft om hoge importheffingen via handelsdeals te voorkomen.

4 uur geleden