Biden: waarschijnlijk geen ministersposten voor Sanders en Warren
WILMINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Joe Biden heeft erop gezinspeeld dat de linkse kopstukken in zijn Democratische partij Bernie Sanders en Elizabeth Warren niet op een ministerspost hoeven te rekenen. Biden lijkt aan te sturen op een meer gematigde koers en zei dat hij ook overweegt om enkele Republikeinen te vragen voor een post in zijn regering.
"We hebben al een aanzienlijke vertegenwoordiging van progressieven in onze regering, maar alles is in principe bespreekbaar", zei Biden nadat hem dinsdag was gevraagd of hij al contact had gehad met senatoren Bernie Sanders (Vermont) en Elizabeth Warren (Massachusetts) in verband met ministersposten. "Iemand uit de Senaat halen, of uit het Huis van Afgevaardigden, vooral een invloedrijk persoon, is een heel moeilijke beslissing", zei Biden daar achteraan.
Nieuwssite Politico schreef eerder al dat Biden huiverig is om Sanders tot minister te laten benoemen, omdat een tweede Republikeinse senator namens Vermont dan tijdelijk een Republikein kan voordragen voor de senaatszetel van Sanders.
Momenteel hebben de Republikeinen nog een krappe meerderheid in de Senaat, en het is maar de vraag of de Democraten daaraan iets kunnen veranderen als in januari een tweede verkiezingsronde plaatsvindt in Georgia. De ministersploeg van Biden moet uiteindelijk ook door de Senaat worden benoemd. Ook dat kan een reden voor Biden zijn om gematigden de voorkeur te geven boven Democraten uit de linkervleugel van de partij.
Biden onderstreepte nog eens de gematigde koers die hij wil gaan varen door te zeggen dat hij het land met zijn regering weer wil verenigen. "We kunnen niet doorgaan met deze schadelijke politieke discussie. Het moet stoppen", aldus de aankomende president.
Biden heeft zijn keuzes voor onder meer de ministersposten van Buitenlandse Zaken (Anthony Blinken), Financiën (Janet Yellen) en Binnenlandse Veiligheid (Alejandro Mayorkas) al bekendgemaakt. Hij wil oud-presidentskandidaat John Kerry voordragen als 'klimaatpaus' en Avril Haines als inlichtingenchef.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De toekomst van keizerspinguïns is "onlosmakelijk verbonden met klimaatbeleid", concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF). Dat de grootste pinguïnsoort ter wereld nu officieel een bedreigde status heeft, benadrukt volgens de natuurorganisatie hoe belangrijk het is dat landen hun CO2-uitstoot snel verminderen: "Het lot van deze magnifieke vogels ligt in onze handen."
14 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het dodental van de aanvallen op Libanon van woensdag is volgens de minister van Volksgezondheid Rakan Nassereddine opgelopen tot 203. Er zijn volgens hem ook meer dan duizend mensen gewond geraakt. Reddingswerkers waren ook donderdagochtend nog bezig met het zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen in Beiroet.
31 minuten geledenGLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.
1 uur geledenLONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de secretaris en neef van Hezbollahleider Naim Qassem gedood te hebben. Ali Yusuf Harshi zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. De krijgsmacht zegt bij de reeks aanvallen van woensdag tot in de nacht van donderdag ook belangrijke infrastructuur van Hezbollah te hebben uitgeschakeld. Hezbollah zelf heeft de dood van Harshi niet bevestigd.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.
3 uur geleden