Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: waarschijnlijk geen ministersposten voor Sanders en Warren

Biden: waarschijnlijk geen ministersposten voor Sanders en Warren

WILMINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Joe Biden heeft erop gezinspeeld dat de linkse kopstukken in zijn Democratische partij Bernie Sanders en Elizabeth Warren niet op een ministerspost hoeven te rekenen. Biden lijkt aan te sturen op een meer gematigde koers en zei dat hij ook overweegt om enkele Republikeinen te vragen voor een post in zijn regering.

"We hebben al een aanzienlijke vertegenwoordiging van progressieven in onze regering, maar alles is in principe bespreekbaar", zei Biden nadat hem dinsdag was gevraagd of hij al contact had gehad met senatoren Bernie Sanders (Vermont) en Elizabeth Warren (Massachusetts) in verband met ministersposten. "Iemand uit de Senaat halen, of uit het Huis van Afgevaardigden, vooral een invloedrijk persoon, is een heel moeilijke beslissing", zei Biden daar achteraan.

Nieuwssite Politico schreef eerder al dat Biden huiverig is om Sanders tot minister te laten benoemen, omdat een tweede Republikeinse senator namens Vermont dan tijdelijk een Republikein kan voordragen voor de senaatszetel van Sanders.

Momenteel hebben de Republikeinen nog een krappe meerderheid in de Senaat, en het is maar de vraag of de Democraten daaraan iets kunnen veranderen als in januari een tweede verkiezingsronde plaatsvindt in Georgia. De ministersploeg van Biden moet uiteindelijk ook door de Senaat worden benoemd. Ook dat kan een reden voor Biden zijn om gematigden de voorkeur te geven boven Democraten uit de linkervleugel van de partij.

Biden onderstreepte nog eens de gematigde koers die hij wil gaan varen door te zeggen dat hij het land met zijn regering weer wil verenigen. "We kunnen niet doorgaan met deze schadelijke politieke discussie. Het moet stoppen", aldus de aankomende president.

Biden heeft zijn keuzes voor onder meer de ministersposten van Buitenlandse Zaken (Anthony Blinken), Financiën (Janet Yellen) en Binnenlandse Veiligheid (Alejandro Mayorkas) al bekendgemaakt. Hij wil oud-presidentskandidaat John Kerry voordragen als 'klimaatpaus' en Avril Haines als inlichtingenchef.

Meer uit Buitenland

Politie VK vermoedt voorbereiding terreurdaad bij vliegbasis

FAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.

24 minuten geleden
Explosievenrobot onderzoekt witte busjes bij vliegbasis VK

WHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.

1 uur geleden
Iran vindt opnieuw Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt opnieuw een Amerikaanse onderwaterdrone te hebben onderschept in de Straat van Hormuz. Dat is de tweede keer deze maand.

1 uur geleden
Klopjacht in Zuid-Afrika na dodelijke schietpartij in café

WEDELA (ANP/AFP/RTR) - De politie in Zuid-Afrika is bezig met een klopjacht, na een dodelijke schietpartij in een café ten westen van Johannesburg. Gewapende mannen met geweren openden zaterdagavond het vuur op een groep. Hierbij kwamen zeventien mensen om het leven, vijftien mensen raakten gewond.

2 uur geleden
BBC: antiterrorisme-eenheid leidt onderzoek incident vliegbasis

WHELFORD (ANP) - De antiterrorisme-eenheid van de Britse politie leidt het onderzoek naar het incident bij vliegbasis RAF Fairford, meldt de BBC. Eerder op zondag werd er een "groot incident" uitgeroepen door de politie, zonder details wat dit precies inhoudt. Meerdere mannen zijn opgepakt en de explosievenopruimingsdienst onderzoekt auto's ter plaatse.

3 uur geleden
Door ouder vergeten kind van 1,5 jaar in auto overleden in België

BERTEM (ANP/BELGA) - In het Belgische Bertem is een kind van 1,5 jaar overleden, nadat ze een hele dag was achtergelaten in een auto. Een van de ouders zou het meisje naar de kinderopvang brengen, maar was dat vergeten.

3 uur geleden
Groot protest in Noord-Ierland tegen omstreden Oranjemars

PORTADOWN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zich in de Noord-Ierse stad Portadown verzameld om een pro-Britse protestantse mars tegen te houden. Een rechter had besloten dat de omstreden mars van de Oranjeorde zondagochtend voor het eerst in 28 jaar door de katholieke wijk rond Garvaghy Road mocht trekken.

4 uur geleden