Biden: VS zwakker, zieker, armer, meer verdeeld en gewelddadiger
CLEVELAND (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden stelt dat de Verenigde Staten onder president Donald Trump "zwakker, zieker, armer, meer verdeeld en gewelddadiger" zijn geworden. Biden werd emotioneel toen hij Trump verweet gesneuvelde soldaten als "losers" en "sukkels" te hebben betiteld, zoals onlangs door het tijdschrift The Atlantic werd gemeld.
In het kwartier waarin de twee presidentskandidaten hun eigen prestaties en die van elkaar bediscussieerden, prees Trump zijn eigen regering. "Er is nooit een regering geweest die heeft gedaan wat ik heb gedaan. Alles ging goed tot Covid kwam." Trump claimde onder meer het leger te hebben "herbouwd" en verweet Biden dat hij als vicepresident veteranen in de steek heeft gelaten.
Biden stelde dat de Obama-regering aan de macht kwam in een recessie en de economische malaise heeft opgelost. "Hij heeft een recessie veroorzaakt", zei Biden over Trump. De Democraat stelde ook dat de Obama-regering tegenstand heeft geboden aan de Russische president Vladimir Poetin en noemde Trump Poetins marionet.
Toen Biden Trump van repliek diende over diens verwijten met betrekking tot het leger wond hij zich zichtbaar op. Biden verwees daarbij naar zijn aan kanker overleden zoon Beau, die als soldaat in Irak diende. "Hij was geen loser maar een patriot."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
38 minuten geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
4 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geleden