Biden: VS zwakker, zieker, armer, meer verdeeld en gewelddadiger
CLEVELAND (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden stelt dat de Verenigde Staten onder president Donald Trump "zwakker, zieker, armer, meer verdeeld en gewelddadiger" zijn geworden. Biden werd emotioneel toen hij Trump verweet gesneuvelde soldaten als "losers" en "sukkels" te hebben betiteld, zoals onlangs door het tijdschrift The Atlantic werd gemeld.
In het kwartier waarin de twee presidentskandidaten hun eigen prestaties en die van elkaar bediscussieerden, prees Trump zijn eigen regering. "Er is nooit een regering geweest die heeft gedaan wat ik heb gedaan. Alles ging goed tot Covid kwam." Trump claimde onder meer het leger te hebben "herbouwd" en verweet Biden dat hij als vicepresident veteranen in de steek heeft gelaten.
Biden stelde dat de Obama-regering aan de macht kwam in een recessie en de economische malaise heeft opgelost. "Hij heeft een recessie veroorzaakt", zei Biden over Trump. De Democraat stelde ook dat de Obama-regering tegenstand heeft geboden aan de Russische president Vladimir Poetin en noemde Trump Poetins marionet.
Toen Biden Trump van repliek diende over diens verwijten met betrekking tot het leger wond hij zich zichtbaar op. Biden verwees daarbij naar zijn aan kanker overleden zoon Beau, die als soldaat in Irak diende. "Hij was geen loser maar een patriot."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
2 uur geledenDEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.
4 uur geleden