Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: VS streven naar gevechtspauze van zes weken in Gazastrook

Biden: VS streven naar gevechtspauze van zes weken in Gazastrook

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten werken aan een deal tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas. Die moet leiden tot de bevrijding van gijzelaars en een gevechtspauze van minstens zes weken, meldde Joe Biden maandagavond. De Amerikaanse president sprak zich in een verklaring ook uit tegen een grote militaire operatie in Rafah, iets waar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu voorstander van is.

"We werken actief aan vrede, veiligheid en waardigheid voor zowel het Palestijnse als het Israëlische volk. En ik werk hier dag en nacht aan", zei Biden tegen verslaggevers na overleg met de Jordaanse koning Abdullah. Het was voor het eerst dat de twee elkaar spraken sinds de oorlog tussen Hamas en Israël vier maanden geleden begon.

Biden sloeg duidelijke taal uit over het geplande grondoffensief in Rafah. Dat mag niet doorgaan "zonder geloofwaardig plan dat de veiligheid garandeert van de ruim een miljoen mensen die daar momenteel onderdak vinden", oordeelde de Amerikaanse president. "Veel mensen zijn al meerdere keren op de vlucht geslagen voor het geweld in het noorden en zitten nu kwetsbaar opeengepakt in Rafah. Zij moeten beschermd worden."

Jordaanse koning

Rafah ligt in het zuiden van de Gazastrook en op de grens met Egypte. Verschillende wereldleiders, onder wie demissionair premier Mark Rutte, hebben zich uitgesproken tegen de aanvalsplannen van Netanyahu. Abdullah liet maandag vanuit het Witte Huis ook weten tegen een Israëlische aanval te zijn. "We kunnen ons een aanval op Rafah niet veroorloven. Dit zal zeker leiden tot opnieuw een humanitaire catastrofe", zei hij.

Na afloop van het gesprek tussen Abdullah en Biden liet het Witte Huis in een verklaring weten dat de twee voor stabiliteit op de Westelijke Jordaanoever en in het Midden-Oosten zijn.

Meer uit Buitenland

Celstraf geëist tegen oud-premier Zuid-Korea om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.

13 minuten geleden
Von der Leyen: beperking Oekraïens leger onacceptabel

STRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.

1 uur geleden
Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

2 uur geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

4 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

8 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

10 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

13 uur geleden