Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: VS streven naar gevechtspauze van zes weken in Gazastrook

Biden: VS streven naar gevechtspauze van zes weken in Gazastrook

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten werken aan een deal tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas. Die moet leiden tot de bevrijding van gijzelaars en een gevechtspauze van minstens zes weken, meldde Joe Biden maandagavond. De Amerikaanse president sprak zich in een verklaring ook uit tegen een grote militaire operatie in Rafah, iets waar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu voorstander van is.

"We werken actief aan vrede, veiligheid en waardigheid voor zowel het Palestijnse als het Israëlische volk. En ik werk hier dag en nacht aan", zei Biden tegen verslaggevers na overleg met de Jordaanse koning Abdullah. Het was voor het eerst dat de twee elkaar spraken sinds de oorlog tussen Hamas en Israël vier maanden geleden begon.

Biden sloeg duidelijke taal uit over het geplande grondoffensief in Rafah. Dat mag niet doorgaan "zonder geloofwaardig plan dat de veiligheid garandeert van de ruim een miljoen mensen die daar momenteel onderdak vinden", oordeelde de Amerikaanse president. "Veel mensen zijn al meerdere keren op de vlucht geslagen voor het geweld in het noorden en zitten nu kwetsbaar opeengepakt in Rafah. Zij moeten beschermd worden."

Jordaanse koning

Rafah ligt in het zuiden van de Gazastrook en op de grens met Egypte. Verschillende wereldleiders, onder wie demissionair premier Mark Rutte, hebben zich uitgesproken tegen de aanvalsplannen van Netanyahu. Abdullah liet maandag vanuit het Witte Huis ook weten tegen een Israëlische aanval te zijn. "We kunnen ons een aanval op Rafah niet veroorloven. Dit zal zeker leiden tot opnieuw een humanitaire catastrofe", zei hij.

Na afloop van het gesprek tussen Abdullah en Biden liet het Witte Huis in een verklaring weten dat de twee voor stabiliteit op de Westelijke Jordaanoever en in het Midden-Oosten zijn.

Meer uit Buitenland

Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

9 minuten geleden
Letse premier stapt op na crisis rond Oekraïense drones

RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.

1 uur geleden
Dodental Kyiv loopt op na massale Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.

2 uur geleden
Witte Huis na ontmoeting Trump en Xi: goed overleg

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.

2 uur geleden
Voorzitter Filipijnse senaat: door ICC gezochte senator is weg

MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.

2 uur geleden
Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

5 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

6 uur geleden