Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: VS streven naar gevechtspauze van zes weken in Gazastrook

Biden: VS streven naar gevechtspauze van zes weken in Gazastrook

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten werken aan een deal tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas. Die moet leiden tot de bevrijding van gijzelaars en een gevechtspauze van minstens zes weken, meldde Joe Biden maandagavond. De Amerikaanse president sprak zich in een verklaring ook uit tegen een grote militaire operatie in Rafah, iets waar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu voorstander van is.

"We werken actief aan vrede, veiligheid en waardigheid voor zowel het Palestijnse als het Israëlische volk. En ik werk hier dag en nacht aan", zei Biden tegen verslaggevers na overleg met de Jordaanse koning Abdullah. Het was voor het eerst dat de twee elkaar spraken sinds de oorlog tussen Hamas en Israël vier maanden geleden begon.

Biden sloeg duidelijke taal uit over het geplande grondoffensief in Rafah. Dat mag niet doorgaan "zonder geloofwaardig plan dat de veiligheid garandeert van de ruim een miljoen mensen die daar momenteel onderdak vinden", oordeelde de Amerikaanse president. "Veel mensen zijn al meerdere keren op de vlucht geslagen voor het geweld in het noorden en zitten nu kwetsbaar opeengepakt in Rafah. Zij moeten beschermd worden."

Jordaanse koning

Rafah ligt in het zuiden van de Gazastrook en op de grens met Egypte. Verschillende wereldleiders, onder wie demissionair premier Mark Rutte, hebben zich uitgesproken tegen de aanvalsplannen van Netanyahu. Abdullah liet maandag vanuit het Witte Huis ook weten tegen een Israëlische aanval te zijn. "We kunnen ons een aanval op Rafah niet veroorloven. Dit zal zeker leiden tot opnieuw een humanitaire catastrofe", zei hij.

Na afloop van het gesprek tussen Abdullah en Biden liet het Witte Huis in een verklaring weten dat de twee voor stabiliteit op de Westelijke Jordaanoever en in het Midden-Oosten zijn.

Meer uit Buitenland

Honderden aanhoudingen bij antimigratieprotesten Zuid-Afrika

PRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Bij antimigratieprotesten zijn in Zuid-Afrika dinsdag zo'n negenhonderd mensen opgepakt, meldt de politie. Duizenden mensen gingen door het hele land de straat op. Die protesten verliepen volgens de politie goeddeels vreedzaam, maar er waren ook plunderingen en gewelddadigheden. Ook werden mensen opgepakt voor overtreding van immigratiewetten.

40 minuten geleden
Canada eerste nieuwe land op Eurovisie Songfestival sinds 2015

GENÈVE (ANP) - Canada zal komend jaar voor het eerst deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de European Broadcasting Union (EBU) woensdag aangekondigd. Canada is het eerste nieuwe land sinds 2015 dat zich bij de wedstrijd voegt. Toen deed Australië voor het eerst mee.

2 uur geleden
Aanslagen op politici Griekse regeringspartij in Thessaloniki

THESSALONIKI (ANP/AFP) - In de Griekse stad Thessaloniki zijn bij verschillende appartementen drie aanslagen gepleegd die gericht zijn geweest op leden van de regeringspartij Nieuwe Democratie (ND). Daarbij zijn vijf gewonden gevallen.

2 uur geleden
Dodental door flatbrand in Antwerpen opgelopen

ANTWERPEN (ANP) - Het dodental van de uitslaande flatbrand in Antwerpen is opgelopen tot zes, meldt de politie. Eerder was er nog sprake van vijf doden. De brand is nog altijd niet onder controle, maar wordt niet meer groter.

2 uur geleden
Brussel: merendeel van de gebouwen in Europa kan hitte niet aan

BRUSSEL (ANP) - Het merendeel van de gebouwen in de EU is oud en inefficiënt en is er niet op berekend om te gaan met de hoge temperaturen. Dat laten hooggeplaatste EU-bronnen weten in een terugblik op de hittegolf in West-Europa van vorige week.

3 uur geleden
Politie: zeker vijf doden door brand in flat in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Zeker vijf mensen zijn omgekomen bij een uitslaande brand in een flat in Antwerpen, bevestigt de politie tegenover VRT Nieuws.

3 uur geleden
Duitsland roept marineschepen mogelijk terug om impasse Hormuz

BERLIJN (ANP) - De Duitse marineschepen die klaarliggen om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te helpen, komen mogelijk terug naar huis. Er is geen zicht op dat ze er in de komende dagen of weken aan de slag kunnen, zegt de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

3 uur geleden