Biden: VS en Duitsland één tegen Russische agressie
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Duitsland staan eensgezind tegenover de Russische agressie in Europa, aldus de Amerikaanse president Joe Biden tijdens het bezoek van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz in het Witte Huis.
De VS en Duitsland lopen "in de pas" in de confrontatie met Rusland over Oekraïne. "We werken nauw samen om de Russische agressie in Europa verder af te schrikken", zei Biden in zijn kantoor. Volgens hem geldt dat ook voor de "uitdagingen" door de Chinezen.
Het bezoek van Scholz is de eerste daadwerkelijke ontmoeting tussen de twee leiders. Biden leidt de VS sinds ruim een jaar en Scholz trad afgelopen december aan. Zijn voorganger Angela Merkel bracht vorig jaar een afscheidsbezoek aan Biden, waarbij de van oudsher goede Duits-Amerikaanse relatie na de moeilijke jaren onder Donald Trump werd hersteld.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
54 minuten geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
7 uur geleden