Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden vraag Congres om miljarden voor Israël en Oekraïne

Biden vraag Congres om miljarden voor Israël en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft donderdagavond vanuit de Oval Office het land toegesproken over steun aan Oekraïne en Israël. In zijn live uitgezonden speech meldde Biden onder meer dat hij het Congres vrijdag gaat vragen om grote steunbedragen voor die twee landen, en zei dat hij dat zag als een investering in de toekomst van de Verenigde Staten als wereldleider.

"Het leiderschap van de VS is wat de wereld bij elkaar houdt. Het hebben van bondgenoten houdt ons, Amerikanen, veilig en is wat ons een partner maakt waarmee andere naties willen samenwerken. Amerika is een baken in de wereld. Nog steeds", zei de president onder meer.

In zijn toespraak noemde Biden Hamas en de Russische president Vladimir Poetin "verschillende bedreigingen, maar ze hebben dit gemeen: ze willen allebei een naburige democratie volledig vernietigen."

De president weidde in zijn speech niet uit over de bedragen voor steun aan Oekraïne en Israël, maar persbureau Reuters meldt op basis van bronnen dat het noodbedrag dat hij zal aanvragen zo'n 100 miljard dollar (94,5 miljard euro) betreft, waarvan 60 miljard bestemd zou zijn voor Oekraïne en 10 miljard voor Israël. Het overige geld zou worden ingezet in Taiwan en aan de Amerikaanse grens met Mexico.

Meer uit Buitenland

Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

10 minuten geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

2 uur geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

3 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

5 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

6 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

6 uur geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

8 uur geleden