Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: volgende Onafhankelijkheidsdag Oekraïne hopelijk in vrede

Biden: volgende Onafhankelijkheidsdag Oekraïne hopelijk in vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden hoopt dat Oekraïners volgend jaar hun Onafhankelijkheidsdag "in vrede en veiligheid kunnen vieren in de wetenschap dat hun uitzonderlijke moed de wereld heeft geïnspireerd". Het land kan op de Verenigde Staten blijven rekenen, zegt hij in een verklaring.

Amerikanen vieren zelf op 4 juli hun "vrijheid om je eigen toekomst te bepalen", aldus de president. Deze donderdag doen de Oekraïners volgens hem hetzelfde. "Moge de Oekraïense Onafhankelijkheidsdag ons eraan herinneren dat de krachten van duisternis en overheersing de vlam van vrijheid die in de harten van alle vrije mensen leeft nooit zullen overheersen", schrijft de Amerikaanse president.

Donderdagochtend zette de Oekraïense president Volodymyr Zelensky een filmpje online ter gelegenheid van de nationale feestdag. Hij bedankte daarin de Oekraïners die zich inzetten voor de oorlog tegen Rusland om de onafhankelijkheid van het land te beschermen. Hij richtte zich tot militairen, maar ook hun naasten. Volgens Zelensky zijn de Oekraïners een "vrij volk".

Meer uit Buitenland

Trump roept op tot onmiddellijke evacuatie van Teheran

KANANASKIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag de bewoners van Teheran opgeroepen onmiddellijk te vertrekken. Ook herhaalde hij dat Iran een nucleaire deal met de Verenigde Staten had moeten sluiten.

1 uur geleden
Raffinaderij Haifa dicht na raketaanval waarbij drie doden vielen

HAIFA (ANP) - Een Iraanse raketaanval zondag op een olieraffinaderij in de Israëlische stad Haifa heeft voor substantiële schade gezorgd. De raffinaderij en alle andere installaties zijn voorlopig buiten gebruik, meldt het bedrijf Bazan in een beursbericht.

3 uur geleden
Netanyahu niet geïnteresseerd in overleg met Iran

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is niet geïnteresseerd in eventuele onderhandelingen met Iran. In een interview met het Amerikaanse ABC News verwijt Netanyahu Iran "te liegen, te bedriegen" en de Verenigde Staten te misleiden.

6 uur geleden
Justitie: verdachte schutter Minnesota wilde meer politici doden

MINNEAPOLIS (ANP) - Vance Boelter, die ervan verdacht wordt twee Democratische politici en hun partners te hebben neergeschoten in hun woningen, bezocht ook nog de huizen van twee andere politici. Hij had "de intentie om hen te vermoorden", zei procureur Joe Thompson tijdens een persconferentie. Boelter was in het bezit van een lijst met daarop de namen van 45 functionarissen, maar een duidelijk motief ontbreekt nog.

6 uur geleden
Duitsland haalt met vlucht vanuit Jordanië burgers uit Israël op

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken biedt Duitsers die Israël willen verlaten een vlucht aan vanaf de Jordaanse hoofdstad Amman. Die zal woensdag vertrekken, zegt een woordvoerder van het ministerie. Door het sluiten van het luchtruim boven Israël voor de burgerluchtvaart zijn directe vluchten van en naar dat land niet mogelijk.

7 uur geleden
Israël bombardeert Iraanse staatsomroep tijdens live-uitzending

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft in Teheran de Iraanse staatsomroep IRIB aangevallen. Het bombardement was te horen en te zien tijdens een uitzending van de omroep. Een presentatrice bekritiseerde live in een studio Israël toen een enorme explosie was te horen, waarna ze uit beeld loopt en er rook en puin te zien is. Op beelden van andere staatsmedia is te zien dat het gebouw in brand staat en er veel rook vanaf komt.

8 uur geleden
Rusland zegt dat VS nieuw overleg over ambassades hebben afgezegd

MOSKOU (ANP/AFP) - Nieuwe gesprekken tussen Rusland en de Verenigde Staten over het normaliseren van de ambassadewerkzaamheden zouden door de Amerikaanse delegatie zijn afgezegd. Dat heeft Moskou maandag gezegd, zonder daarbij een reden te noemen. De VS hebben nog niet op het bericht gereageerd.

9 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!