
Biden voelt 'grote overwinning' aankomen in verkiezingen VS
WASHINGTON (ANP/AFP) - Joe Biden, de Democratische kandidaat voor het presidentschap van de Verenigde Staten, heeft maandag in zijn afsluitende campagnebijeenkomst voorspeld dat hij de verkiezingen dinsdag gaat winnen. "Ik voel dat we samenkomen voor een grote overwinning morgen", aldus Biden. President Donald Trump sloot de campagne af met vijf bijeenkomsten in vier verschillende staten. De laatste was in Grand Rapids (Michigan), waar hij ook zijn verkiezingscampagne in 2016 afsloot. Ook hij voorspelde een "prachtige overwinning".
Biden sloot zijn campagne maandag af in de steden Cleveland (Ohio) en Pittsburgh (Pennsylvania), beide in belangrijke swing states. De laatste drive-in-rally van Biden werd opgeluisterd door popster Lady Gaga, die een mondmasker met de tekst "VOTE" (stem) droeg. "Het is tijd om op te staan en onze democratie terug te nemen", zei Biden in Pittsburgh. "Het is tijd voor Donald Trump om zijn koffers te pakken en naar huis te gaan" zei de Democraat onder meer in Cleveland.
In de landelijke peilingen gaat Biden aan de leiding. In de swing states spant het er om wie er gaat winnen, maar vooralsnog ziet het ervoor Biden niet slecht uit in de naar verwachting cruciale swing states Pennsylvania en Florida.
Donald Trump
Trump deed maandagavond onder meer de plaats Kenosha (Wisconsin) aan. Die stad was eerder dit jaar het toneel van demonstraties en hevige rellen nadat de politie een ongewapende zwarte man meerdere malen in de rug schoot. Een 17-jarige aanhanger van de president schoot er even later twee demonstranten dood. Trumps keuze voor Kenosha onderstreepte nog eens zijn tactiek om munt te slaan uit de woede over antiracismeprotesten onder rechtse Amerikanen. "We hebben wet en orde naar Kenosha gebracht", sprak Trump daar. "Ze voeren oorlog tegen onze politie."
Voor de laatste campagnebijeenkomst ging Trump naar de stad Grand Rapids. "We eindigden daar vier jaar geleden", zei Trump tegen zijn publiek in Kenosha. "Ik ben een beetje bijgelovig. Laten we het op dezelfde manier doen." Hij voorspelde ook zijn overwinning. "We gaan weer een prachtige overwinning behalen. We gaan weer geschiedenis schrijven."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat een aantal Europese leiders in een gezamenlijke verklaring heeft benadrukt dat er geen vrede kan komen zonder Oekraïne daarbij te betrekken. Komende vrijdag gaat de Amerikaanse president Donald Trump om de tafel met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, maar Zelensky is daar niet uitgenodigd omdat Poetin dat niet wil.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat open voor het organiseren van een top in Alaska met de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, heeft een woordvoerder van het Witte Huis bevestigd. Maar momenteel blijft het plan om, op verzoek van Poetin, een bilaterale ontmoeting tussen alleen hem en Trump te organiseren, voegde de woordvoerder eraan toe.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen hebben in Tel Aviv gedemonstreerd tegen de uitbreiding van de oorlog in de Gazastrook. De organisatoren zeggen dat er 100.000 demonstranten zijn gekomen. Andere bronnen spreken van circa 60.000 betogers.
10 uur geledenNUSEIRAT (ANP) - Een boven de Gazastrook uitgeworpen pallet met hulpgoederen heeft in Nuseirat een jongen van vijftien jaar oud gedood. Dat meldden hulpverleners uit een nabijgelegen ziekenhuis. Onder meer de nieuwszender Al Jazeera heeft gezegd dat de jongen in de richting rende waar pallets neerkwamen en er door een werd verpletterd.
14 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Onderhandelingen bij de Verenigde Naties over het sluiten van een verdrag over de bestrijding van plasticvervuiling hebben nog onvoldoende vooruitgang geboekt. Dat zegt de onderhandelingsvoorzitter zaterdag in een tussentijdse evaluatie.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance overlegt zaterdag in het Verenigd Koninkrijk met een aantal Europese veiligheidsadviseurs over de oorlog in Oekraïne. Volgens de Britse regering organiseert Vance de bijeenkomst samen met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij op Times Square, in het toeristische centrum van New York, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag drie mensen gewond geraakt. Een 17-jarige jongen is aangehouden. Geen van de gewonden verkeert in levensgevaar, meldt de politie.
20 uur geleden