Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden vindt dat Palestijnse Autoriteit ook Gazastrook moet leiden

Biden vindt dat Palestijnse Autoriteit ook Gazastrook moet leiden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden vindt dat de Palestijnse Autoriteit uiteindelijk de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever moet besturen na de oorlog tussen Israël en Hamas. De autoriteit leidt nu alleen de Westelijke Jordaanoever, waar ook veel Israëlische kolonisten zich hebben gevestigd.

"In ons streven naar vrede moeten de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever worden herenigd onder één bestuursstructuur, uiteindelijk onder een gerevitaliseerde Palestijnse Autoriteit, terwijl we allemaal werken aan een tweestatenoplossing", stelt Biden in een opinieartikel in de krant The Washington Post. "Er mag geen gedwongen verplaatsing van Palestijnen uit Gaza plaatsvinden, geen herbezetting, geen beleg of blokkade en geen vermindering van het grondgebied."

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu benadrukt dat Israël "de algehele militaire verantwoordelijkheid" in Gaza moet behouden "voor de nabije toekomst". Hij reageert hiermee op het bloedbad door Hamas ruim een maand geleden in Israël. Hamas had de afgelopen jaren de macht in de Gazastrook.

Biden zegt verder dat de Verenigde Staten bereid zijn een visumverbod uit te vaardigen tegen "extremisten" die burgers op de Westelijke Jordaanoever aanvallen. Het geweld van Israëlische kolonisten tegen Palestijnen in het door Israël bezette gebied is toegenomen sinds de Hamas-aanval van 7 oktober. "Ik heb de Israëlische leiders er nadrukkelijk op gewezen dat het extremistische geweld tegen Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever moet stoppen en dat degenen die het geweld plegen ter verantwoording moeten worden geroepen", aldus de president.

Meer uit Buitenland

Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

1 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

1 uur geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

1 uur geleden
Experts: Russische kinderdeportaties misdaden tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.

1 uur geleden
Merz bezorgd dat Iran en VS geen plan hebben voor oorlog in Iran

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz maakt zich naar eigen zeggen zorgen dat de Verenigde Staten en Israël geen gezamenlijk plan hebben om een duidelijk einde te maken aan de oorlog in Iran. De situatie wordt volgens hem zelfs steeds onduidelijker.

1 uur geleden
Minister VS: vandaag meest intensieve aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.

2 uur geleden
Trump mogelijk bereid tot gesprek met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.

3 uur geleden