Biden verzet zich tegen overname 'icoon' US Steel door Japanners
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Joe Biden is fel tegen de overname van het 123-jarige Amerikaanse staalconcern United States Steel Corp door de Japanse branchegenoot Nippon Steel. Hij verzet zich hier tegen, "ondanks het risico om een belangrijke bondgenoot tegen zich in het harnas te jagen".
Eind vorig jaar deed Nippon een overnamebod op US Steel van 14,1 miljard dollar, omgerekend bijna 13 miljard euro. Daar kwam meteen kritiek op, onder meer van Democratische senatoren. Ook vakbonden reageerden woedend.
"US Steel is al meer dan een eeuw een iconisch Amerikaans staalbedrijf en het is van vitaal belang dat het een Amerikaans staalbedrijf blijft dat in eigen land wordt beheerd", stelt Biden in een verklaring. "Het is belangrijk dat we sterke Amerikaanse staalbedrijven behouden die draaiend worden gehouden door Amerikaanse staalarbeiders. Ik heb onze staalarbeiders verteld dat ik ze steun", aldus de president.
Ruim 20.000 medewerkers
De grootste staalfabrikant van de Verenigde Staten, gevestigd in Pittsburgh, heeft meer dan 20.000 mensen in dienst. De Amerikaanse metaalvakbond drong er eerder op aan dat de autoriteiten de overname door de Japanners grondig zouden onderzoeken. De bond, United Steelworkers, twijfelde of de deal gunstig is voor de werknemers en de nationale veiligheidsbelangen van de VS.
Takahiro Mori, topman van Nippon Steel, zei eerder dat hij erop vertrouwt dat de toezichthouders de deal zullen goedkeuren, wijzend op de sterke relatie van Japan met de VS. Het aandeel US Steel ging woensdag in aanloop naar de verklaring van Biden al hard omlaag, met 13 procent. Naar verwachting daalt het aandeel donderdag bij de opening van Wall Street verder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
21 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
22 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
23 uur geleden