Biden verwacht top met Poetin in juni
WASHINGTON (ANP) - Een topconferentie tussen de presidenten Joe Biden en Vladimir Poetin kan in juni worden gehouden, hoopt en verwacht Biden. Het Amerikaanse staatshoofd is dan in Europa voor overleg met NAVO-, G7- en EU-partners.
Biden nodigde zijn Russische ambtgenoot vorige maand uit om te praten over de spanningen rond Oekraïne, de behandeling van oppositieleider Alexej Navalni en andere twistpunten. Poetin liet weten de voorkeur te geven aan een ontmoeting in Europa, maar liet dat wel afhangen van het Amerikaanse gedrag. Biden is ondanks alle conflicten en meningsverschillen uit op een stabiele relatie met Moskou.
De relaties zijn er de afgelopen weken na uitwijzing van diplomaten door beide partijen niet beter op geworden, maar zowel Biden als een adviseur van Poetin gaf aan dat aan de planning voor een top wordt gewerkt. Oostenrijk en Finland zijn in beeld als mogelijke gastheer.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
1 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
3 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
3 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
4 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
6 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
7 uur geleden