Biden verwacht snel de-escalatie tussen Israël en Hamas
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft tegen de premier van Israël Benjamin Netanyahu gezegd dat hij verwacht dat er woensdag nog een de-esacalatie plaatsvindt in het conflict tussen Israël en Hamas. De twee leiders spraken voor de vierde keer met elkaar over het conflict.
De VS zijn de belangrijkste bondgenoot van Israël en hebben ook constant gezegd dat Israël het recht heeft zichzelf te verdedigen. Volgens het Witte Huis ging het tijdens dit gesprek ook weer over het aanpakken van terroristische organisaties, waar Biden Hamas ook onder schaart.
Volgens Biden is het belangrijk dat er snel een wapenstilstand komt en daar is de de-escalatie voor nodig. Israël en Hamas vallen elkaar sinds begin vorige week aan met raketten en bombardementen. Daarbij zijn ruim 240 doden gevallen, voornamelijk in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
SONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
5 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
9 uur geleden