Biden verwacht snel de-escalatie tussen Israël en Hamas
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft tegen de premier van Israël Benjamin Netanyahu gezegd dat hij verwacht dat er woensdag nog een de-esacalatie plaatsvindt in het conflict tussen Israël en Hamas. De twee leiders spraken voor de vierde keer met elkaar over het conflict.
De VS zijn de belangrijkste bondgenoot van Israël en hebben ook constant gezegd dat Israël het recht heeft zichzelf te verdedigen. Volgens het Witte Huis ging het tijdens dit gesprek ook weer over het aanpakken van terroristische organisaties, waar Biden Hamas ook onder schaart.
Volgens Biden is het belangrijk dat er snel een wapenstilstand komt en daar is de de-escalatie voor nodig. Israël en Hamas vallen elkaar sinds begin vorige week aan met raketten en bombardementen. Daarbij zijn ruim 240 doden gevallen, voornamelijk in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.
28 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.
45 minuten geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
3 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
4 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.
7 uur geleden