
Biden verwacht Omikron ook in Amerika, ziet geen reden tot paniek
WASHINGTON (ANP) - Het is slechts een kwestie van tijd totdat de coronavariant Omikron ook in de Verenigde Staten is. Die nieuwe variant is een reden tot bezorgdheid, maar geen reden tot paniek, vindt de Amerikaanse president Joe Biden.
"Vroeg of laat zullen we gevallen van deze nieuwe variant hier in de VS zien", aldus Biden. Maar hij wees op de grote hoeveelheid beschikbare middelen om Omikron te bestrijden.
In een korte toespraak over de mogelijke gevolgen van Omikron riep Biden alle Amerikanen op zich te laten vaccineren en zich extra te laten prikken, mochten zij al volledig zijn ingeënt. Dat is de beste remedie tegen de verspreiding van de nieuwe variant, benadrukte hij.
De president komt binnenkort met een strategie tegen Omikron. Hij zei niet te willen vooruitlopen op bijvoorbeeld meer reisbeperkingen. Ook is een nieuwe lockdown niet aan de orde zolang mensen zich laten inenten en bijvoorbeeld in openbare gebouwen mondkapjes dragen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Rusland is opnieuw een brug ingestort, terwijl er een goederentrein overheen reed. Dit keer gebeurde het in de regio Koersk bij Oekraïne, zo maakten de lokale autoriteiten zondagochtend bekend via Telegram. In de nacht van zaterdag op zondag stortte in de grensregio Brjansk een brug over een spoorlijn in na vermeende sabotage, met zeker zeven doden als gevolg.
22 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - In de Russische regio Brjansk zijn zeker zeven doden en 69 gewonden gevallen toen een deel van een brug over een spoorlijn instortte na een explosie. Daardoor ontspoorde een voorbijrijdende passagierstrein. De gouverneur van de aan Oekraïne grenzende regio heeft tegen het Russische staatspersbureau Interfax gezegd dat het om een aanslag gaat.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft na de overwinning van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League 559 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook kwamen twee mensen om het leven. 192 anderen raakten gewond tijdens de uit de hand gelopen feestelijkheden, melden Franse media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de nominatie van techondernemer Jared Isaacman als topman van ruimtevaartorganisatie NASA in. Dat bevestigde het Witte Huis zaterdag na berichten in de media.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Het Israëlische leger heeft opnieuw het vuur geopend op een menigte Palestijnen bij een hulpdistributiepunt van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in de stad Rafah in Gaza. Volgens de Palestijnse organisatie Hamas vielen daarbij zeker 22 doden en 115 gewonden. De hulpdiensten in Gaza meldden eerder minstens tien doden.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Bij een brand in het Mariaziekenhuis in de Duitse stad Hamburg zijn drie patiënten om het leven gekomen. Dat heeft de brandweer in de nacht van zaterdag op zondag bekendgemaakt. Over eventuele gewonden is nog niets bekend.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - In Parijs heerst in de nacht van zaterdag op zondag her en der een gespannen sfeer na winst van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League. Bij ongeregeldheden in en rond de Franse hoofdstad zijn al zeker 131 mensen opgepakt, melden verschillende Franse media.
9 uur geleden