Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden veroordeelt doden activist op Westelijke Jordaanoever

Biden veroordeelt doden activist op Westelijke Jordaanoever

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft het doden van een Amerikaans-Turkse activist op de bezette Westelijke Jordaanoever veroordeeld. De 26-jarige Aysenur Eygi werd vorige week tijdens een anti-Israël-demonstratie doodgeschoten door het Israëlische leger.

"Ik ben verontwaardigd en diep bedroefd", aldus Biden woensdag in een verklaring. "De schietpartij die tot haar dood leidde was totaal onacceptabel." Israël heeft volgens hem de verantwoordelijkheid erkend. Biden vindt dat "volledige verantwoording moet worden afgelegd" en dat Israël meer moet doen om dit soort incidenten te voorkomen.

De Israëlische krijgsmacht zei dinsdag dat Eygi hoogstwaarschijnlijk per ongeluk was doodgeschoten. Biden herhaalde dit diezelfde dag in gesprek met verslaggevers, zonder verder in te gaan op het overlijden. Zijn minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, uitte enkele uren eerder kritiek op het neerschieten van de vrouw. Haar dood was volgens hem "niet uitgelokt en ongerechtvaardigd".

Ook Turkije heeft het doodschieten van Eygi veroordeeld. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan beloofde gerechtigheid te zoeken voor de vrouw door alle nodige juridische stappen te nemen. Hij zei dat Turkije mogelijk een zaak tegen Israël zal aanspannen bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag.

Meer uit Buitenland

België zet vaker enkelband in tegen overbevolking gevangenissen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.

5 minuten geleden
EU-leiders zullen Orbán tot orde roepen over veto lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.

1 uur geleden
Dodental Libanon door aanvallen Israël opgelopen tot 968

BEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.

2 uur geleden
Vermeende slachtoffers eisen ruim 170.000 euro van Høiby

OSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.

2 uur geleden
Inlichtingenbaas VS: regime Iran nog intact, wil zich herpakken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.

3 uur geleden
Iran bevestigt dood inlichtingenminister Khatib

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.

3 uur geleden
Pakistan kondigt staakt-het-vuren aan om einde Ramadan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.

4 uur geleden