Biden 'verontwaardigd' over doden hulpverleners door Israël
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden zei dinsdag dat hij "verontwaardigd en diepbedroefd" is door de Israëlische luchtaanval in Gaza waarbij zeven mensen omkwamen die voor de ngo World Central Kitchen (WCK) werkten. "Nog tragischer is dat dit geen op zichzelf staand incident is", vervolgde Biden. "Dit conflict is een van de ergste in de recente geschiedenis, als je kijkt naar het aantal hulpverleners dat is omgekomen."
Biden zei ook dat Israël niet genoeg doet om hulpverleners en burgers in Gaza te beschermen. "De Verenigde Staten hebben er herhaaldelijk bij Israël op aangedrongen om hun militaire operaties tegen Hamas te combineren met humanitaire operaties, om burgerslachtoffers te voorkomen", zei hij. Hij gaf niet aan wat de eventuele consequenties zijn als Israël daar niet aan voldoet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
49 minuten geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.
2 uur geleden