Biden vermindert recordaantal celstraffen
WASHINGTON (ANP/AFP) - President Joe Biden heeft straffen verminderd van bijna 2500 gevangenen. Dat is voor de Amerikaanse president een dagrecord. Het gaat volgens het Witte Huis om mensen die eerder tot lange gevangenisstraffen zijn veroordeeld voor niet-gewelddadige drugsdelicten en die in het huidige stelsel waarschijnlijk niet zo'n zware straf hadden gekregen. Biden spreekt van mensen met "buitenproportioneel lange celstraffen".
Met de strafverminderingen kunnen de 2500 veroordeelden eerder vrijkomen. Biden heeft nu meer mensen gratie verleend of strafvermindering gegeven dan welke Amerikaanse president ook. Hij verleende ook gratie aan zijn eigen zoon Hunter die is veroordeeld voor vuurwapenbezit en die in Los Angeles schuld had bekend in een strafzaak over belastingontduiking.
In de Verenigde Staten zitten naar schatting 1,9 miljoen mensen vast, de meesten in gevangenissen en huizen van bewaring.
Meer uit Buitenland
ERBIL (ANP) - Het kantoor van de premier van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak is aangevallen met Iraanse drones. Dat meldt premier Masrour Barzani op X. Volgens de lokale autoriteiten waren de drones geladen met explosieven, maar raakte niemand gewond.
53 minuten geledenCATANIA (ANP) - In Sicilië is een Amerikaanse wandelaar om het leven gekomen die op de vulkaan de Etna door de bliksem werd getroffen. Volgens de krant La Sicilia liep hij tijdens een zware storm in een verboden gebied toen hij werd geraakt.
59 minuten geledenMAUMERE (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Flores zijn bijna 13.000 mensen ontheemd geraakt door de aardbeving van zaterdag, meldt de nationale rampendienst. Veel huizen zijn ingestort en burgers slapen al dagen in tenten of de open lucht.
1 uur geledenLUIK (ANP) - De grote natuurbrand die woedt in het oosten van België, breidt zich niet verder uit richting Duitsland. Dat meldt omroep WDR. De brand naderde zondagavond opnieuw de grensstad Monschau, waarbij tientallen mensen ook geëvacueerd moesten worden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft berichten uitgewisseld met iemand die zich voordeed als de stafchef van het Witte Huis, Susie Wiles. Dat melden functionarissen aan nieuwssite Politico. Binnen de Britse regering zou zijn gevreesd dat de telefoon van de stafchef opnieuw was gehackt.
3 uur geledenBELGOROD (ANP/AFP) - Zes mensen zijn omgekomen door een Oekraïense raketaanval op de Russische grensregio Belgorod. Dat meldt waarnemend gouverneur Aleksandr Sjoevajev maandag op de Russische berichtendienst MAX. Volgens Sjoevajev raakten ook vier mensen gewond, onder wie een 14-jarig kind.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wil dit najaar de sancties tegen Rusland fors uitbreiden. Ze zegt tegen de Duitse krant Die Welt met de omvangrijkste uitbreiding van de sanctielijst sinds het begin van de oorlog in Oekraïne te komen.
5 uur geleden